NVO

Demokrātijas kafejnīca Kuldīgā

Publicēšanas datums 26 Jūlijs 2019

Aicinām 2.augusta vakaru no 18:00 - 21:00 pavadīt Kuldīgā, Kaļķu ielā 3 - Baltās mājas pagalmā, lai palīdzētu atdzīvināt ideju par seno kafejnīcu būtību - tām būt par demokrātijas stūrakmeni, kuru neformālajā gaisotnē satikt nepazīstamus cilvēkus ar dažādiem uzskatiem un diskutēt par sabiedrībā aktuālām tēmām! Nepazīstamos cilvēkus un aktuālās tēmas nodrošināsim! Tu atbrauc, atnāc, atskrien - un ļaujies!

 

Papildu informācijai:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. 26516115

 

Demokrātijas kafejnīcas norisi finansiāli atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība un Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Rosīgs gads Liepājas Poļu biedrībai VANDA

Publicēšanas datums 26 Jūlijs 2019

Liepājas Poļu biedrībai VANDA šis gads turpinās rosīgas aktivitātes zīmē, jo vairāku mēnešu garumā tiek realizēts projekts „Poļu kultūras dienas Liepājā”, kas piepildīts ar dažādiem un daudzpusīgiem notikumiem, un ko finasiāli atbalsta Liepājas pašvaldība.

 Jūnijā no Poļu kultūras mantojuma ārzemēs nacionālā institūta POLONIKA tika saņemts nozīmīgs dāvinājums pilsētai – grāmata POĻI LIEPĀJĀ, kuru sastadījis Mareks Gluško, pamatojoties uz arhīvu materiāliem un vēsturiskām fotogrāfijām, un dziļām simpātijām pret musu pilsētu.  Tā ir liecība par poļu tautas  pārstāvju vispusīgo ieguldījumu Liepājas attīstībā vēstures gaitā. Šīs grāmatas fotogrāfiju izstāde līdz 6.augustam ik dienas par brīvu ir aplūkajama Liepājā, Katoļu katedrāles dārzā Rakstvežu ielā 13.

Jūlijā liepājā viesosies Latvijas polu savienības Rēzeknes nodaļas delegācija trīsdesmit cilvēku sastāvā, lai iepazītos un satuvinātos divu Latvijas novadu Kurzemes un Latgales cilvēki, lai iepazītu Liepāju pie jūras. 27.jūlijā plkst.16:00 Katoļu katedrāles dārzā, līdzās izstādei POĻI LIEPĀJĀ, notiks koncerts VASARA PARKĀ, kurā kopā uzstāsies Liepājas Poļu biedrības VANDA ansamblis BURSZTYNKI un muzikālais kolektīvs no Rēzeknes JUTRZENKA. Ieeja brīva, un visi laipni aicināti vienoties skaisto mūzikas melodiju skaņās.

Augustā atceramies Baltijas ceļu pirms trīsdesmit gadiem. 2.augustā plkst. 16:00 Latviešu biedrības nama foajē tiks atklāta izstāde Itai Kozakevičai, veltīta vienai no Atmodas laika redzamākajām līderēm jo tieši pateicoties Itas iniciatīvai un pamudinājumiem, pirms trīsdesmit gadiem Liepājā izveidojās viena no pirmajām Poļu kultūras biedrībām, un tādas tapa visa Latvijā. Aicinām kopīgi atcerēties to laiku un dalīties kopīgās atmiņās. Izstāde būs aplūkojama par brīvu līdz 31.augustam.

Septembrī, 23.datumā plkst.18:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē viesosies mākslinieki no Varšavas ar koncertu KONCERT NIEPODLEGLOSCI /Neatkarības koncerts/, kas ļauj mūzikā un dziesmās izsekot poļu tautas gaitām no senatnes līdz mūsdienām, ietverot tajā arī vēsturisko sasaisti ar Latviju. Būs tulkojums latviešu valodā. Arī šis koncerts par brīvu.

Rudenī, kad mūsu abas valstis šogad novembrī atzīmēs savas Neatkarības 101.gadadienas, atklāsim piemiņas zīmi poļu tautas pārstāvju ieguldījumam Liepājā. Patlaban notiek sākuma darbs pie tās izveides, lai šodienas poļi atstātu savu redzamu ieguldījumu pilsētai.

Rita Rozentāle

Liepājas Poļu biedrības VANDA vadītāja

 

Sākusies pieteikšanās Kurzemes NVO plenēram 2019!

Publicēšanas datums 11 Jūlijs 2019

Tiem, kas grib zināt, grib saprast, grib darīt - aicinām pieteikties šīs vasaras informācijas piesātinātākajam un pilsoniski bagātākajam pasākumam Kurzemē - Kurzemes NVO plenēram no 23.-25.augustam Jūrkalnes stāvkrastā! 

Tīklošanās, interesantas viespersonības, vērtīgas vieslekcijas un nodarbības gan sevis pilnveidei, gan līdzdalības procesu izprašanai un iesaistei tajos - stiprināsim sevi un savas pilsoniskās kompetences, prasmes un līdzdalību gudrākai, spēcīgākai un labākai savai kopienai, mūsu Latvijai!

 

 

Darba kārtība:  https://ej.uz/kasnotikstur
Pieteikšanās līdz 6.augustam:http://ej.uz/NVOpleners2019 

Dalībnieki: līdz 30 aktīviem Kurzemes iedzīvotājiem – biedrību un nodibinājumi pārstāvji, pilsoniski aktīvi indivīdi. 
Dalībniekiem tiek apmaksātas naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi.
Dalībnieki tiks apstiprināti līdz 9.augustam.
Apstiprinātājiem dalībniekiem būs jāveic līdzmaksājums 25EUR līdz 16.augustam (Kurzemes NVO centra biedriem 15EUR).

Papildu informācijai:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. 29811722

 

NVO plenēra norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un British Council Latvijā.

Kurzemes NVO centrs piedalās Saiemas un NVO forumā

Publicēšanas datums 13 Jūnijs 2019

10.jūnijā notika nu jau 13. Saeimas un NVO forums ar virstēmu “Meklējot ilgtspējīgus risinājumus valsts attīstībai”, kurā šogad piedalījās gan Kurzemes NVO centrs, gan tā biedrorganizācijas. 

Foto: saeima.lv

Kurzemes NVO centru forumā pārstāvēja tā priekšsēdētāja Inese Siliņa, aktīvi izsakot viedokli un priekšlikumus valsts attīstībai caur ilgtspējīgas pilsoniskās sabiedrības prizmu, kuri tika iekļauti arī foruma rezolūcijā. Būtiskākie:

 • mērķtiecīgas valsts politikas nepieciešamība pilsoniskās sabiedrības attīstībai (arī kontekstā ar mediju politikas nozīmi pils.sabiedrības veidošanā)
 • izmaiņu nepieciešamība darba likumā par labu darbiniekiem darba laikā īstenot pilsonisko līdzdalību
 • pilsonisko kompetenču centru tīkla izveides nepieciešamība (pēc biznesa inkubatoru principa, kas varētu tikt attīstīts uz NVO centru un tam līdzīgo NVO bāzes)

Informācija un videoieraksti no foruma norises grupām:

 • Foruma atklāšanas videoieraksts

 • Diskusijas "Pilsoniskās sabiedrības ilgtspēja" videoieraksts
 • Diskusijas "Ilgtspējīgas un demokrātiskas pašvaldības" videoieraksts
 • Diskusijas "Depozītsistēmas ieviešana Latvijā un vides aizsardzība" videoieraksts
 • Biedrības "Zaļā brīvība" pētnieka Ojāra Balcera prezentācija
 • Diskusijas "ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu līdz 2030.gadam izpilde Latvijā un sadarbība ar NVO" videoieraksts
 • Diskusijas "Lobēšana: regulējums un prakse" videoieraksts 
 • Biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" direktores Lienes Gāteres prezentācija
 • Diskusijas "Sabiedriskā medija uzdevumi un neatkarība" videoieraksts
 • Kopsavilkuma un noslēguma diskusijas ar Saeimas un izpildvaras pārstāvjiem videoieraksts 

Pilna informācija: http://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/saeimas-un-nevalstisko-organizaciju-sadarbiba?fbclid=IwAR21f8hH_OLLN5dtrxeRtyGuGV0Ae5yzlxzdvedZhrNG6wJWrNYEIDGwP9o 

Iespēja Kurzemes vidusskolu jauniešiem - saruna par dzīvi un vēlēšanām

Publicēšanas datums 08 Maijs 2019

Īpašais piedāvājums Kurzemes skolu jauniešiem - iespēja tikties ar pilsoniski aktīvo aktieri, Kurzemes radio ētera personību Kārli Neimani (jauniešiem labāk pazīstamu kā Konrādu no seriāla "Viņas melo labāk") neformālā sarunā par dzīvi, vēlēšanām un gaidām no nākotnes.

Jaunietis nav jāpierunā līdzdalībai, vienkārši normālā valodā jāparunā par dzīvi un izvēlēm! Piesaki skolu un klasi https://ej.uz/Karlis_jauniesiem vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , vai zvanot pa tālr. 29811722 (Inese).

Idejas iniciatori jauniešu kritiskās domāšanas un līdzdalības veicināšanai ir biedrība "Kurzemes NVO centrs" projekta "Pilsoniskā sabiedrība Kurzemes reģionā 2019" ietvaros, kuram Sabiedrības integrācijas fonds piešķīris finansējumu valsts budžeta programmas "NVO fonds" ietvaros!

NVO grāmatvedības pakalpojuma sniegšanas pieprasījuma izpēte

Publicēšanas datums 26 Aprīlis 2019

Biedrība “Kurzemes NVO centrs” aicina biedrību un nodibinājumu (turpmāk - NVO) vadītājus aizpildīt nelielu aptaujas anketu (1-2min) par grāmatvedības kārtošanu savā organizācijā, lai varētu izvērtēt nepieciešamību uzsākt NVO grāmatveža pakalpojuma nodrošināšanu.

! Anketa ir anonīma. Iegūtā informācija tiks izmantota ne tikai Kurzemes NVO grāmatvedības pakalpojuma tirgus izvērtēšanai, bet arī NVO interešu pārstāvībai, jo šobrīd esam iesaistījušies diskusijās ar politikas veidotājiem par NVO saimniecisko darbību, kā arī sekojam līdzi citiem NVO sektoram svarīgiem jautājumiem.

"Kurzemes NVO centra" sniegtais NVO grāmatvedības pakalpojums ietvertu:

 1. Saņemto dokumentu pareizības pārbaudi (vai atbilst normatīvajiem aktiem).
 2. Specifisku grāmatvedības dokumentu sagatavošana (akti, izziņas u.c.).
 3. Aprēķinu veikšana: darba algas, algu nodokļi, citi nodokļi.
 4. Saņemto dokumentu (rēķinu, pavadzīmju, čeku, bankas maksājumu u.c.) un citu darījumu iegrāmatošana grāmatvedības datorprogrammā.

  Lasīt tālāk: NVO grāmatvedības pakalpojuma sniegšanas pieprasījuma izpēte

Izmaiņas biedrību un nodibinājumu (NVO) datos 2019.g I cet. Kurzemes reģionā

Publicēšanas datums 10 Aprīlis 2019

2019.gada pirmajā ceturksnī (janvāris-marts) Kurzemes reģionā ir reģistrētas 34 jaunas biedrības (0 nodibinājumu), kā arī likvidētas 4 organizācijas – 3 biedrības un 1 nodibinājums. Savukārt vēl 16 organizācijas veikušas izmaiņas savos datos.


Att.Nr.1. Izmaiņas Kurzemes reģiona biedrību un nodibinājumu datos 2019.g. 1.cet.

Teju puse no visām jaundibinātajām organizācijām reģistrētas Liepājas pilsētā – 16 (jeb 47%), pārējām līdzīgi izvietojoties vēl 11 Kurzemes pašvaldību teritorijās.

Lasīt tālāk: Izmaiņas biedrību un nodibinājumu (NVO) datos 2019.g I cet. Kurzemes reģionā

Kurzemes NVO centra valde un biedri atskatās uz paveikto 2018. gadā

Publicēšanas datums 02 Aprīlis 2019

2019. gada 26. martā biedrības "Kurzemes NVO centrs" (KNVOC) biedri tikās ikgadējā kopsapulcē, kura nu jau tradicionāli tiek organizāta pie kāda no biedriem, tādējādi iepazīstot biedru darbību to mājvietā. Šoreiz KNVOC biedru sapulci savās mājīgajās telpās uzņēma biedrība "Radi Vidi Pats" Liepājā.

Kopsapulces laikā KNVOC valdes priekšsēdētāja iepazīstināja ar nozīmīgākajiem notikumiem 2018. gadā, kā arī tika ievēlēta jauna biedrības revidente - ilggadēja grāmatvede, t.sk. NVO grāmatvede no Kuldīgas - Aleta Jonele. Tāpat tika prezentēta KNVOC darbības stratēģija 2019-2022. Kopsapulces laikā biedri lēma virzīt KNVOC priekšsēdētāju par Latvijas Pilsoniskās alianses Padomes locekli, lai veicinātu uzlabojumus biedru iesaistē lēmumu pieņemšanas procesos Latvijas Pilsoniskajā aliansē.

 

Kurzemes NVO centrs uz gada pārskatu un lietvedības semināriem pulcē 175 interesentus!

Publicēšanas datums 20 Marts 2019

Ar patiesi lielu biedrību un nodibinājumu interesi aizvadīts Kurzemes NVO centra pavasara semināru cikls 5 Kurzemes pilsētās par lietvedības un gada pārskatu sagatavošanas jautājumiem, kurus kopumā apmeklēja 175 dalībnieki!

Seminārus NVO centrs organizēja ar mērķi palīdzēt organizācijām sagatavoties ikgadējo gada pārskatu iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā, kā arī skaidrot biežāk pieļautās kļūdas un pievērst uzmanību dokumentu sagatavošanas kvalitātei, grozījumiem normatīvajos aktos.

Arī ikdienā Kurzemes NVO centrs aicina biedrības un nodibinājumus saņemt individuālas bezmaksas konsultācijas vadības un grāmatvedības jautājumos. Nepieciešamības gadījumā tiek sniegti arī maksas pakalpojumi.

Foto no semināra norises Talsos 

Pārskats par biedrību un nodibinājumu statistikas datiem Kurzemes reģionā 2018.gadā

Publicēšanas datums 19 Marts 2019

Kurzemes reģionā[i] 2018. gadā ir dibinātas 117 jaunas biedrības un nodibinājumi, savukārt 18 biedrību un nodibinājumu darbība ir likvidēta. Attiecīgi, 2018. gada beigās, 31.12.2018., Kurzemē ir reģistrētas 3024 biedrības un nodibinājumi, kas ir 13% no visām 23 212 biedrībām un nodibinājumiem Latvijā:

att.1. Biedrību un nodibinājumu skaits Kurzemes pašvaldībās 31.12.2018., Lursoft

Lasīt tālāk: Pārskats par biedrību un nodibinājumu statistikas datiem Kurzemes reģionā 2018.gadā