Projekts “Through the looking glass”

Kurzemes NVO centrs sadarbībā ar Bridge47 ir uzsākuši projekta “Through the looking glass” īstenošanu. Un kā pirmo soli esam aizsākuši intervijas ar ārzemniekiem, kas dzīvo Latvijā.

Projekta ideja radās pēc Kurzemes NVO centra organizētajām diskusijām par Saliedētas sabiedrības veidošanu Latvijā. Šajās diskusijās piedalījās arī Erasmus+ programmas brīvprātīgie un  citi cilvēki, kas pēc tautības nav latvieši, bet savu dzīvi ir izveidojuši šeit, kuri dalījās ar savu pieredzi, saskaroties ar apkārtējo cilvēku negatīvo attieksmi  Projekta aktivitāšu mērķis ir, izzinot šo negatīvo tendenču cēloni, tos mazināt.

Projekta aktivitātes ietvers dažādu cilvēku iepazīšanu mums apkārt. Uzmanības centrā būs:

  • Erasmus+ programmas brīvprātīgie jaunieši, kas Latvijā uzturas līdz 1 gadam;
  • Ārzemnieki, kas jau gadiem ilgi dzīvo Latvijā un šeit ir nostabilizējuši dzīvi, kā arī attīstījuši savu biznesu;
  • Ģimenes, kurās viens no ģimenes locekļiem ir ārzemnieks.

Dažādas aktivitātes tiks realizētas līdz šī gada augusta beigām. Pielāgojoties aktuālajai situācijai, daļa no aktivitātēm tiks veiktas attālinātā formātā.

Projektā paredzēts :

  • Ar dažādām aktivitātēm izzināt apkārtējo iedzīvotāju attieksmi pret iebraucējiem un jaunpienācējiem;
  • Iebraucēju (gan īstermiņa, gan ilgtermiņa) dzīvesstāstu izzināšana, par viņu lēmumiem ierasties Latvijā, par grūtībām, ar kurām viņi saskarās, par apkārtējo attieksmi pret viņiem, u.c.
  • Problēmsituāciju risināšana.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Bridge47 tīklu un tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Video: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš

Gloria Pascual (Spānija)

Gloria Latvijā uzturas kā brīvprātīgā projekta “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmas “Solidarity Seekers” ietvaros. Viņa ikdienā dzīvo Liepājā un savus brīvprātīgā pienākumus veic biedrībā “Radi Vidi Pats”. Gloria izvēlējās Latviju kā galamērķi, jo vēlējās savā dzīvē kādas radikālas pārmaiņas. Par to kā viņai šeit veicas, kā viņu uzturēšanos šeit ietekmēja Covid krīze skaties video.

Ole Lindqvist (Dānija) un Ieva Vītola-Lindqvist (Latvija)

Ieva un Ole pirmo reizi satikās 1993. gadā Vācijā, Starptautiskajā vasaras mākslas akadēmijā. Bet tad katram bija sava ģimene. Turpmākos gadus viņi satikās vēl dažas reizes, lai plānotu citus starptautiskos mākslas pasākumus. Ole Latvijā pirmo reizi ieradās 2000. gadā, kad Ieva viņu uzaicināja kā pasniedzēju Latvijas starptautiskajā vasaras mākslas akadēmijā. Un tad, kā saka Ole: “Mēs iemīlējāmies tik stipri, ka Ieva pēc pusgada pārvācās uz Dāniju pie manis”. Un tā viņi tur nodzīvoja 12 gadus. Bet nu jau 7 gadus viņi dzīvo Latvijā. Viņi ir izveidojuši mākslas studiju Kuldīgā. Ar viņu stāstu vairāk iepazīsties noskatoties video.

Svenja Neele Stanislawski (Vācija)

Svenja Latvijā uzturas kā brīvprātīgā projekta “Erasmus +: Jaunatne darbībā” programmas “Corners of Europe” ietvaros. Viņa ikdienā dzīvo Aizputē un savus brīvprātīgā pienākumus veic Aizputes Ideju mājā. Svenja Latvijā ieradās tieši 1 dienu pirms tika slēgtas valstu robežas Covid izplatības mazināšanai. Līdz ar to pirmās nedēļas viņa pavadīja izolācijā, ar šaubām par to kas notiks tālāk.

Agata Bidas (Polija)

Agata Latvijā uzturas kā brīvprātīgā projekta “Erasmus +: Jaunatne darbībā” programmas “Corners of Europe” ietvaros. Agata ikdienā dzīvo Vaiņodē un savus brīvprātīgā pienākumus veic Vaiņodes vidusskolā.

Christophe Ferreboeuf (Francija)

Christophe Latvijā pirmo reizi ieradās pirms 15 gadiem kā brīvprātīgais Erasmus projekta ietvaros. Sākumā Christophe dzīvoja Penkulē, tad Rīgā, tad 5 gadus ar ģimeni dzīvoja Francijā, bet tagad ir atgriezies Latvijā.

Madalin Coliba (Rumānija)

Madalin Latvijā uzturas kā brīvprātīgais projekta “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmas “Solidarity Seekers” ietvaros. Viņš ikdienā dzīvo Liepājā un savus brīvprātīgā pienākumus veic biedrībā “Radi Vidi Pats”. Kā pats saka: “Viņš ļoti gaidījis ziemu, bet bija vīlies, jo šogad ziema bija bez sniega. Bet kad uzsniga sniegs, tad gājis ārā spēlēties kā mazs bērns.”

Ketevan Katamadze (Gruzija)

Ketevan Latvijā uzturas kā brīvprātīgā projekta “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmas “Solidarity Seekers” ietvaros. Ikdienā viņa dzīvo Nīcā un savus brīvprātīgā pienākumus veic Nīcas jauniešu centrā. Kety tiešām izbauda Latvijas dabu un mieru. Viņa dzīvo mazā ciematā, kur ne visi runā angliski, bet Kety var sarunāties arī krieviski, līdz ar to tas atvieglo valodas barjeru un saziņu ar apkārtējiem.

Tadej Dolamic (Slovēnija)

Tadej Latvijā uzturas kā brīvprātīgā projekta “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmas “Solidarity Seekers” ietvaros. Ikdienā viņš dzīvo Liepājā un savus brīvprātīgā pienākumus veic biedrībā “Radi Vidi Pats”. Tadej atzīst, ka lielākais ieguvums ar dalību šajā projektā ir tas, ka viņš ir kļuvis daudz komunikablāks. Un viņa mērķis ir arī pierunāt māsu piedalīties brīvprātīgo projektā, kā arī iesaka to darīt citiem. Viņam ļoti patīk Liepājā, jo pilsēta nav pārāk liela vai maza, kas viņam ļoti patīk, kā arī Latvijas daba.

Francois Mauricio (Francija)

Francois Latvijā uzturas kā brīvprātīgais projekta “Erasmus +: Jaunatne darbībā” programmas “Corners of Europe”.

Francois saka: “Protams norādot uz faktu, ka sākumā daudzi norādīja uz to ka esmu francūzis, un vienā mirklī es sapratu, ka tas varētu būt kā spēks.  Latviešiem ir tāda kā klišeja par francūžiem. Es nezinu ko tā pārstāv, bet ticu, ka nav tik slikti. Un viņi bija ieinteresēti un es arī biju ieinteresēts un es to izmantoju. Un ir tā, ka daudzreiz tas ir dīvaini būt citādam. Bet es nesaskāros ar sliktu attieksmi. Protams man ir bijuši daži Piedzīvojumi, kuri nāca no nekurienes. Un es to uztvēru tā mierīgi. Es vienkārši tur biju sliktā brīdī, bet nē, nekad neesmu saskāries ar kādām lielām problēmām.”

Ovidijus Bacevičius (Liepāja)

Ovidijus Latvijā uzturas kā brīvprātīgais projekta “Erasmus +: Jaunatne darbībā” programmas “Corners of Europe”.

Ovidijus ir dzimis un audzis Lietuvā, bet nu jau vairākus mēnešus viņš ir Latvijas pilsonis. Latvijā viņš ieradās pēc 2 nostrādātiem gadiem Lielbritānijā, kad viņš pēc atgriešanās vēlējās vienkārši atpūsties. Savu nākotni viņš saista ar Latviju un cītīgi apgūst Latviešu valodu. Par to kā viņam veicas, skaties video.