Demokrātijas festivāla Kuldīgā bērnu programma

 

Projekta mērķis: nodrošināt ģimenēm labvēlīgu vidi Demokrātijas festivālā Kuldīgā ietvaros un sekmēt bērnu un jauniešu izpratni par demokrātiju un tās vērtībām.

Projekta īstenotājs: Kurzemes NVO centrs

Īstenošanas laiks: 02.05.2022 – 31.08.2022.

Mērķa grupas: pirmskolas, sākumskolas un pamatskolas bērni, viņu vecāki un vecvecāki.

 

Projekta galvenās aktivitātes norisinās Demokrātijas festivālā Kuldīgā ietvaros 29. un 30.jūlijā:

  • Biļete uz Brīnumzemi – bērni ilustrē savu redzējumu, kas ir demokrātija un nopelna sev biļeti uz izklaides centru“Brīnumzeme”, kamēr vecāki aktīvi sarunājās Demokrātijas kafejnīcā.
  • Valsts taka – aizraujoša ekskursija “Valsts taka”, kurā sākumskolas un pamatskolas bērni dodas ciemos pie dažādām valsts iestādēm un pēta, kur paliek valsts nauda – kur, kā un kāpēc tā tiek tērēta.
  • Festivāla bērnu pilsētiņa – aizraujošu vieta bērniem, kur var zīmēt, līmēt, krāsot, gleznot, apgleznot un piedalīties dažādās darbnīcās.
  • Drošības pilsētiņa – dažādi dienesti, kas rūpējas par mūsu drošību – policija, zemessardze, ugunsdzēsēji, robežsargi iepazīstina bērnus ar sava darba ikdienu.
  • Sarunas ar vecākiem un vecvecākiem par jautājumiem, kas skar visu ģimeni kopumā un sekmē ģimenes labbūtību.
  • Izbraukums ar ar ekskursiju vilcieniņu “Ludis” – aizraujošs ceļojums pa Kuldīgas pilsētu.

 

Projektu atblasta Sabiedrības integrācijas fonds, Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atklāta projekta pieteikuma konkursa “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros. Līgums Nr. 2022.LV/ĢDP/114.