Es dzīvoju Latvijā, bet neesmu latvietis

videoviedokli-es-dzivoju-latvijaaKurzemes NVO atbalsta centrs projekta “Saproti valsti” ietvaros uz sarunu aicināja sešus Kurzemē dzīvojošus mazākumtautību pārstāvjus, kuri visu savu dzīvi vai lielāko tās daļu ir pavadījuši Latvijā, lai uzzinātu par viņu pieredzi, sajūtām un attieksmi – pret Latviju un tās iedzīvotājiem, pret sevi kā daļu no valsts. Sarunu laikā iezīmējās vairāki problēmjautājumi un aktuālās tēmas – sabiedrības attieksme, valoda, nacionālā identitāte un tās nozīme, dzīves vieta un dzīves aicinājums.

 

 

Par videoviedokļu galvenajiem varoņiem

Aivars

AIVARS KLEINS, 21.g.v., tautība – roms
Kurzemes-Zemgales čempions svarcelšanā, deju kursu vadītājs un pasākumu organizators Kandavas jauniešiem

Aivars ir dzimis Krievijā, ciematā netālu no Puškinas pilsētas, taču jau trīs gadu vecumā ar ģimeni pārcēlies uz Latviju – Bikstiem, Dobeles novadā. Mācījies Bikstu pamatskolā, taču pēc tās absolvēšanas devies uz Kandavu un uzsācis mācības Kandavas Lauksaimniecības Tehnikumā Enerģētikas un Elektrotehnikas programmā. Paralēli mācībām, Aivars aktīvi darbojas gan sporta, gan kultūras jomā – jau četrus gadus nodarbojas ar smagatlētiku un divus gadus pēc kārtas bijis Kurzemes-Zemgales čempions svarcelšanā savā svara kategorijā. Brīvajā laikā Aivars pasniedzis deju kursus Kandavas jauniešu centrā un iesaistās arī citos jauniešu centra rīkotajos pasākumos un aktivitātēs.

ElinaELĪNA EĻMURZAJEVA, 21.g.v.,tautība – čečeniete
Nodibinājuma “Apvienoti Latvijai” dibinātāja, labdarbības pasākumu organizatore

Elīna ir dzimusi Latvijā un dzīvo Ventspilī. Elīna ir pabeigusi Ventspils 1. ģimnāziju, ieguvusi bakalaura grādu Ventspils augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātē un šobrīd studijas turpina jau maģistrantūrā. Elīna ikdienā strādā par pārdošanas speciālisti uzņēmumā “Bucher Municipal”, bet brīvajā laikā organizē dažādus labdarības pasākumus un koncertus, kā arī īsteno brīvprātīgo darbu.

 

JelenaJEĻENA TREIDE, 52.g.v., tautība – baltkrieviete/krieviete
Latviešu tautas tērpu pētniece un izgatavotāja

Jeļeņa ir dzimusi un visu mūžu arī dzīvojusi Latvijā – Saldū. Jeļena ir absolvējusi Brocēnu vidusskolu un lielāko daļu savas darba dzīves strādājusi Brocēnu Cementa un Šīfera kombinātā. Taču īstais dzīves aicinājums izrādījies ir latviešu tautas tērpu izpēte, šūšana un izgatavošna. Jeļena ir arī mašīnadīšanas meistare un šobrīd viņas pamatnodarbošanās ir tautas tērpu šūšana un izgatavošana.

 

KasparsKASPARS ARHIPOVS, 32.g.v., tautība – roms
Sabiedrības integrācijas biedrības “Alternativas” romu projektu vadītājs un pasākumu organizators

Kaspars bērnību un vidusskolas gadus ir pavadījis Sabilē, pēc tam studējis pedagoģiju. Vidusskolas un studiju laikā darbojies Sabiles Kultūras nama teātrī, kā arī vadījis pulciņus Sabiles vidusskolas specializētajai romu klasei. Kaspars ir aktīvi darbojies kā dažādu ar romu integrāciju saistītu projektu vadītājs, dalībnieks un pasākumu organizators. Šobrīd dzīvo un strādā Rīgā, tai skaitā vada projektu vadības lekcijas Nodarbinātības Valsts Aģentūrā.

 

StanislavsSTAŅISLAVS BABINS, 32.g.v., tautība – krievs
Projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs biedrībā “Radi Vidi Pats”  

Staņisavs ir dzimis Latvijā, Rīgā, kur arī pavadījis savus pirmos 20 dzīves gadus – pabeidzis vidusskolu, bet pēc tam strādājis celtniecības jomā. Kopš 2004. gada aktīvi iesaistās Eiropas brīvprātīgajā darbā. Šobrid Staņislavs dzīvo Liepājā un darbojas biedrībā “Radi Vidi Pats” kā projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs, kā arī sadarbojas ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru.

 

ValerijaVALĒRIJA JURČENKO, 18.g.v., tautība – krieviete
Dejotāja, bērnu nometņu organizatore

Valērija ir dzimusi Latvijā, Liepājā un šobrīd mācās Liepājas 15. vidusskolā, bet brīvajā laikā dejo dažādu žanru dejas – gan hip-hop, gan baletu un arī klasiskās dejas. Valērija ir absolvējusi arī mūzikas skolu flautas spēlē un vairākus gadus bijusi Liepājas pūtēju orķestra sastāvā. Paralēli tam Valērija aktīvi iesaistās Kristīgā centra “Imanuēls” bērnu nometņu organizēšanā.

Video viedokļi

Par dzīvi Latvijā


Par attieksmi, diskrimināciju un iekļaušanosPar nacionalitāti un identitātiPar motivāciju, darbu un izaugsmi


Par latviešu valodu

Video sagatavojis Kurzemes NVO atbalsta centrs projekta „Saproti Valsti” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org

 sif-kras-eez