Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Staņislavs Babins, krievs

StanislavsSTAŅISLAVS BABINS, 32.g.v., tautība – krievs
Projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs biedrībā “Radi Vidi Pats”  

Staņisavs ir dzimis Latvijā, Rīgā, kur arī pavadījis savus pirmos 20 dzīves gadus – pabeidzis vidusskolu, bet pēc tam strādājis celtniecības jomā. Kopš 2004. gada aktīvi iesaistās Eiropas brīvprātīgajā darbā. Šobrid Staņislavs dzīvo Liepājā un darbojas biedrībā “Radi Vidi Pats” kā projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs, kā arī sadarbojas ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru.

Par izvēli dzīvot Latvijā

Es nekad nevarēju sparast, kāpēc man ir nepilsoņu pase, jo pārējiem maniem draugiem, tādiem pašiem krieviem, ir pilsoņu pase. Mācījāmies vienā klasē, bet, kad pases deva, tad vieniem iedeva un vieniem nē… un baigi dīvaini, jo viņi arī nerunāja latviski… un tad es sapratu, ka negribu te dzīvot un gribu mukt prom, bet bez pases nevarēju aizbraukt. Daudzi latvieši, kuriem ir pase, aizmuka uz Īriju, Angliju strādāt, viņi Latvijā nedzīvo. Bet es dzīvoju un es nevaru aizbraukt…. Bet tad trāpījās tas Eiropas brīvprātīgais darbs un tā ietvaros man nokārtoja vīzu un uzturēšanās atļauju Itālijā uz pusgadu… Pārdevu savus instrumentus (strādāju būvniecības jomā), izrakstījos no dzīvokļa, bet pirms aizbraukšanas bija jāpiedalās sagatavošanās apmācībās un tur satiku savu tagadējo sievu – latvieti. Un tad es domāju – Opā, tagad man viss ir sakārtots, lai es brauktu prom, bet es sapratu, ka nebraucu prom.

Par valodām

Neviens nav gatavs ieguldīt manī, lai es varētu runāt latviski. Un es pats esmu bez pieredzes un bez prakses to nevar iemācīties. Un tad es nerunāju.

Par valsti un nacionalitāti

Par Latviju un latviešiem