Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Elīna Eļmurzajeva, čečeniete

ElinaELĪNA EĻMURZAJEVA, 21.g.v.,tautība – čečeniete
Nodibinājuma “Apvienoti Latvijai” dibinātāja, labdarbības pasākumu organizatore

Elīna ir dzimusi Latvijā un dzīvo Ventspilī. Elīna ir pabeigusi Ventspils 1. ģimnāziju, ieguvusi bakalaura grādu Ventspils augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātē un šobrīd studijas turpina jau maģistrantūrā. Elīna ikdienā strādā par pārdošanas speciālisti uzņēmumā “Bucher Municipal”, bet brīvajā laikā organizē dažādus labdarības pasākumus un koncertus, kā arī īsteno brīvprātīgo darbu.

 

Par attieksmi

To, kā ģimenēs tiek audzināts bērns, to pēc tam viņš izrāda skolā. Man ģimenē vienmēr teica – nekad nekaunies no savas tautības, vienmēr saki, kas tu esi un nekad nebaidies, ka tevi varētu aizvainot. Tā teikt – rādi piemēru, vienmēr aizstāvi tos, kuriir vājāki.

Par diskrimināciju

Es nekad nejutu to, ka latvietis uz mani skatītos kaut kā šķībi. Bet, tad, kad es biju jaunāka, tad mums bija kaut kādas interesantas lietas krievu skolā, ar maniem krievu draugiem… bija man tā, ka man teica – “No kurienes atbrauci, uz turieni arī brauc.” Bet es teicu “No kurienes es atbraucu? Es te esmu dzimusi – tāpat kā tu, tāpat kā tavi vecāki!” Man audzināšana bija tāda jau no pašas bērnības – tētis man mācīja, kā ar tādiem cilvēkiem ir jaūzvedās, kas jāsaka, kas jādara.

Par valodām

Par dzīvi Latvijā