Vēl iespēja pieteikties biedrības ”Dzīvības koks” rehabilitācijas programmai augusta mēnesī!

logoVēl iespējams pieteikties Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības ”Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas  5 dienu programmas 3. maiņai, kura notiks no 9. – 14. augustam. Psihosociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas ļauj rast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvi pēc vēža. Tāpēc ikviens, kas saskāries ar diagnozi „ļaundabīgs audzējs”, tiek aicināts pieteikties uz piecu dienu psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots”. Elektroniski pieteikties iespējams ŠEIT. ”. 

Programmas līdzmaksājums vienai personai ir 7 EUR dienā. Jautājumu gadījumā zvanīt pa tālruni: 67625339 (darba laikā), vai rakstīt uz e-pastu: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv.

 Kāpēc tas ir svarīgi?

Ikviens zina, ka izdzirdot diagnozi „ļaundabīgais audzējs”, sabrūk ierastā dzīves kārtība, mainās vērtības un attieksme pret dzīvi. Tas ir šoks, un veltīgi ir meklēt atbildi uz jautājumu – „Kāpēc man?”. Īpaši smagi ir tad, kad akūtās ārstēšanas periods ir beidzies – pēc operācijas, staru vai ķīmijterapijām aizvērušās slimnīcas durvis, un cilvēks paliek viens ar savām domām, bailēm, pārdzīvoto šoku. Ir jāmācās pieņemt sevi, apkārtējos, kā arī jāmācās pārvarēt vēža radīto psihoemocionālo traumu. Psihosociālās rehabilitācijas mērķis ir veicināt izpratni, ko diagnoze mainījusi, kā nezaudēt dzīves kvalitāti, kā kvalitatīvi dzīvot turpmāk.  Psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots” „Dzīvības koks” izstrādājis sadarbībā ar Latvijas vadošajiem speciālistiem (onkologiem, psihoterapeitiem, sociālajiem darbiniekiem u.c.), par paraugu ņemot pieredzi un programmu, kas izveidota Norvēģijas psihosociālās rehabilitācijas centrā „Montebello centrs”.

Biedrības prioritāte ir ieviest psihosociālo atbalstu un rehabilitāciju kā onkoloģiskās aprūpes neatņemamu sastāvdaļu, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Šobrīd Latvijā cilvēkiem pēc onkoloģiskas saslimšanas nav nekādas valsts atbalstītas rehabilitācijas. „Dzīvības koks” nometnes organizē, pateicoties uzņēmumu un sabiedrības ziedojumiem, savukārt 2014. un 2015. gadā tās tiek organizētas EEZ Finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” projekta „Ilgtspējīgas vides nodrošināšana psihosociālās rehabilitācijas onkoloģiskajiem pacientiem ieviešanai Latvijā” ietvaros. Līdz ar to visi ziedotāju līdzekļi tiek novirzīti psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājā, Jēkabpils novadā. Centra izveide ļaus rehabilitācijas pakalpojums saņemt vairāk nekā 1000 cilvēkiem, kas būtu ļoti svarīgi, īpaši, ja ņemam vērā, ka Latvijā ik gadu pirmreizēju diagnozi „ļaundabīgais audzējs” izdzird apmēram 12 000 cilvēku,pavisam reģistrēti vairāk nekā 70 tūkstoši onkoloģisko pacientu. Pētījumi liecina, ka katram trešajam cilvēkam pēc onkoloģiskas slimības ārstēšanas ir nepieciešama psihosociālā rehabilitācija. Kopš 2009. gada „Dzīvības koks” īstenojis 15 vasaras programmas, 3 ziemas programmas, kā arī šovasar paredzētas vēl 3 psihosociālās rehabilitācijas piecu dienu programmas.

Projekts “Ilgtspējīgas vides nodrošināšana psihosociālās rehabilitācijas onkoloģiskajiem pacientiem ieviešanai Latvijā” tiek realizēts ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu, un tā mērķis ir panākt, lai cilvēki pēc vēža saņem rehabilitāciju kā neatņemamu onkoloģiskās un sociālās aprūpes sastāvdaļu, veicinot viņu atgriešanos pilnvērtīgā sociālā un ekonomiskā dzīvē, mazinot sociālo atstumtību.

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.