Sarunas Demokrātijas kafejnīcā par dažādu procesu atmošanos sabiedrībā

Demokrātijas nedēļas laikā bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos, kuros dažādos veidos un no dažādiem skatu punktiem tika veltīta uzmanība demokrātijas vērtībām un izpausmēm. 4. maijā Kurzemes NVO centrs kopā ar “Demokrātijas fondu” organizēja Demokrātijas kafejnīcu, kuras vadmotīvs šoreiz bija ATMOŠANĀS.

Dalībnieki apsprieda, ko nozīmē atmosties demokrātijā,  vai ar skaidru skatu redzam, ko nozīmē būt demokrātiska sabiedrība un citas tēmas, piemēram, nacionālās identitātes celšana globalizācijas laikmetā, līdzsvars starp varu un patību, pozitīva propaganda, kā mainīt domāšanu no “valsts man” uz “es valstij”.

Sanākušie kafejnīcas dalībnieki pulcējās ap galdiņiem un pie katra no tiem bija kāds slepenais viesis, kurš vadīja sarunu. Sarunas vadīja  Juris Andersons, Anita Kovaļenko, Kristīne Apine un Kristaps Jansons.

“Demokrātijas kafejnīca” ir sarunu vakari, kas Kuldīgā notiek jau piekto gadu, un, kā parasti, tās būs sarunas pie kafejnīcas galdiņiem ar iepriekš nezināmiem sarunu biedriem slepeno viesu vadībā par jautājumiem, kuri iepriekš nav zināmi.

Fotogrāfiju autore: Krista Jansone

Pasākums notika ar Kultūras ministrijas un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu.