Sabiedrības Integrācijas fonds aicina pieteikties apmācību programmai!

atverts-dazadibaiSabiedrības Integrācijas fonds līdz 12. aprīlim aicina cilvēkus, kas ir atvērti dažādībai, strādā jomā, kurā ir tieša saskare ar dažādības jautājumiem, kā arī ir gatavi runāt par šiem jautājumiem publikas priekšā pieteikties Multiplikatoru mācību programmai ”Atvērts dažādībai” aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot uz e-pastu: Margarita.Apine@sif.gov.lv Aptaujas anketa pieejama ŠEIT

Apmāības notiks: 27. un 28. maijā/ 30. jūnijā un 1.jūlijā/ 8. un 9.oktobrī. Mulitlikatoru sagatavošanas programmā notiks 3 divu dienu mācību kursi ārpus Rīgas  un divas pieredzes ieguves vizītes uz ES dalībvalstīm.

Mācību process balstīsies uz četrām pamattēmām, jeb teorētiskiem virzieniem:

  • Dažādība, kas ietver dažādības iekšējo dimensiju (dzimums, etniskā piederība/rase, fiziskās īpatnības, reliģija, seksuālā orientācija, vecums) kā arī ārējās dimensijas un organizācijas dimensijas – ģimenes stāvoklis, pieredze būt vecākam, hobiji, paradumi, darba saturs un joma, vadības statuss utt. Tiks aktualizēti iekļaušanas un izslēgšanas procesi, kā arī aplūkoti identitātes un piederības koncepti.
  • Starpkultūru kompetences – īpašu uzsvaru liekot uz izpratnes veicināšanu par uztveres procesiem un spēju tolerēt neviennozīmību, kas ietver sevī spēju izturēt dažādību. Tas nozīmē prasmi palikt atvērtam kompleksām, grūtām situācijām, un, līdz galam neatrisinātu jautājumu vai problēmu, spēt kādu brīdi likt mierā, paciešot pretrunas.
  • Multiplikatoru kompetences – ietverot iemaņas un prasmes – mācību un mācīšanās vides veidošanā, dialoga un viedokļa apmaiņas veicināšanā un vadīšanā, kā arī refleksijas kā metodes apgūšanā, kā vienu no cilvēka pašizziņas veidiem.
  • Interešu aizstāvība un pārstāvniecība – akcentējot interešu aizstāvības pieejas un metodes, diskriminācijas formu apzināšanās un iespējamo diskriminācijas risku identificēšanu un atpazīšanu, kritiskās domāšanas koncepta apgūšanu.

Mācību programmas izstrādi veic Mg.soc. Inese Lazda – Mazula un neformālās izglītības eksperts Kārlis Viša.

Inese Lazda – Mazula ir eksperte starpkultūru komunikācijas un dažādības vadības jautājumos; studējusi starpkultūru komunikāciju un konfliktu vadību Vācijā, šobrīd turpina studijas doktorantūrā par dažādības vadības tēmu, pētot tās ieviešanas iespējas publiskās pārvaldes iestādēs un nevalstiskajā sektorā.

Mg. oec. Kārlis Viša ir pieaugušo un neformālās izglītības pasniedzējs, sertificēts supervizors. Vairāk kā 14 gadu pieredze pieaugušo izglītībās jomā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, t.sk. kultūrdaudzveidības un starpkultūru komunikācijas, diskriminācijas mazināšanas jomās. Ar plašu un ilgstošu pieredzi komandu un profesionāļu supervīziju vadīšanā starpkultūras, dažādības un pārmaiņu vadībā. Ar 18 gadu pieredzi darbā ar sociālā riska, izslēgtības un diskriminācijai pakļautām mērķa grupām.

Kā papildus ekspertus, vieslektorus vai diskusiju dalībniekus aicināsim dažādu jomu speciālistus.

Kontakti: Margarita Apine, aktivitāšu koordinatore.  Epasts: Margarita.Apine@sif.gov.lv Tālrunis: 67078205