Lībiešu tautas namā, Mazirbē notiks tikšanās ar Viju Vētru un Noru Ikstenu!

Capture10. jūlijā plkst. 19:00, Mazirbē, Lībiešu tautas namā visi interesenti tiek aicināti uz tikšanos ar pasaulslaveno dejotāju Viju Vētru, kura dejos un mācīs indiešu dejas, savukārt, rakstniece Nora Ikstena stāstīs par savu grāmatu ”Vija Vētra. Deja un dvēsele”.

11. jūnijā slavenā latviete vadīs jogas meistarklasi Mazirbē dzīvojošās tulkotājas un dzejnieces Margitas Gailītes īpašumā „Māras ligzda” rožu ziedu dārzā.

Visi laipni aicināti!

Vija Vētra (dzimusi 1923. gada 6. februārī Rīgā) ir latviešu dejotāja un horeogrāfe, indiešu un sakrālās dejas kustības aizsācēja Latvijā. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere. Vija Vētra ir viena no retajām pasaulē pazīstamajām izcilajām latvietēm. Viņa dzimusi Rīgā, bet Otrā pasaules kara priekšvakarā devās gūt izglītību Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas akadēmijā, kā arī Vīnes konservatorijas Baleta nodaļā. Bēgļu gaitas rūdīja tālākai dzīvei, sākās emigrācijas ceļi Eiropā, Austrālijā un beidzot Amerikā. Vija Vētra pastiprināti pievērsusies indiešu dejām, uzstājusies Anglijas karalienes galmā, bijusi pazīstama ar
Džavaharlalu Neru un Indiru Gandiju. Par savu draudzeni Viju sauc otra latviešu izcila sieviete, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ar savu mākslu viņa priecējusi skatītājus Amerikā, Indijā, Eiropā, Austrālijā. Vija Vētra pirmā ieviesa deju baznīcu dievkalpojumos. Indijas valsts par Viju Vētru uzņēmusi dokumentālo filmu kā pateicību par indiešu deju popularizēšanu pasaulē. Izdotas Vijas Vētras un Noras Ikstenas grāmata Deja un dvēsele (2001) un Lijas Brīdakas grāmata albums Deja – mans mūžs (2013). Kopš 1990. gada ceriņu ziedēšanas laikā Vija Vētra kā gājputns atgriežas dzimtenē. Un ne jau tukšām rokām, bet ar dārgāko, kas viņai ir, – dejas mīlestību. Ar jaunu koncertu, ko pati garajos ziemas mēnešos Ņujorkā izdomājusi un izveidojusi. Viņa nebaidās runāt par saviem gadiem, bet pieņem tos kā izaicinājumu,ar kuriem tikusi un tiks galā.

Nora Ikstena (dzimusi 1969. gada 15. oktobrī Rīgā) ir latviešu rakstniece. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere.Studējusi latviešu filoloģiju Latvijas Universitātē (1987-1992), angļu valodu un literatūru Kolumbijas universitātē Misūri (1994-1995). Studiju un pēcstudiju laikā zinātniskā līdzstrādniece Rakstniecības, mūzikas un teātra muzeja Raiņa izpētes grupā, tad apskata nodaļas redaktore žurnālā “Karogs”, redaktora vietniece laikrakstā “Rīgas Balss” (1998). Kolumbijas Universitātē Misūri bijusi virsredaktore žurnālam “The Review of Contemporary Fiction”, sagatavojusi šī žurnāla latviešu prozai veltīto numuru (1998). Nora Ikstena debitēja literatūrā ar pirmskara rakstnieces un politiķes Annas Rūmanes-Ķeniņas biogrāfiju, kam sekoja divi stāstu krājumi. Sarakstījusi biogrāfiskas grāmatas arī par Bruni Rubesu, Viju Vētru un Māru Zālīti. Izdoti romāni “Dzīves svinēšana” (1998) un “Jaunavas mācība” (2001). 2004. gadā iznācis stāstu krājums “Dzīves stāsti”. 2006. gadā sadarbībā ar dzejnieku Imantu Ziedoni sarakstīts biogrāfisks darbs “Nenoteiktā bija” – netradiconāls un emocionāls mēģinājums rekonstruēt ievērojamā rakstnieka bērnības atmiņas. Par grāmatu “Nenoteiktā bija” Nora Ikstena saņēmusi Baltijas asamblejas balvu, Literatūras gada balvu un laikraksta “Diena” Gada balvu kultūrā. Divu eseju krājumu autore: “Sīlis spoguļstiklā” (2006) un “Šokolādes Jēzus” (2009), tajos apkopotas laikrakstā “Diena” publicētās slejas. 2009. gadā izdots Noras Ikstenas romāns “Amour Fou jeb Aplamā mīla 69 pantos”, pēc kuras motīviem Dailes teātrī režisors Dž. Dž. Džilindžers 2010. gadā iestudējis izrādi “Amour Fou”. Šis romāns 2010. gadā nācis klajā arī krievu valodā. 2010. gadā kopā ar gruzīnu izcelsmes vācu rakstnieku Levanu Beridzi sarakstījusi lugu “Filiparia”, kas izdota paralēli latviešu un krievu valodā. 2011. gadā klajā nāca Noras Ikstenas romāns par Dzintaru Sodumu “Vīrs zilajā lietusmētelītī”. Noras Ikstenas romāns “Dzīves svinēšana” tulkots igauņu, dāņu, zviedru un gruzīnu valodā. Stāsts “Elzas Kugas vecuma neprāts” Margitas Gailītis tulkojumā iekļauts prozas antoloģijā “Best European Fiction 2011”. “Life Stories” (Dzīves stāsti) – stāstu krājums Margitas Gailītes tulkots angļu valodā izdots 2012. g. apgāds Guernica Editions – Kanādā. Plaša literārā darbība turpinās un saņemam daudz no sirds rakstītu darbu.

(ziņu lapas sagatavošanai izmantoti interneta resursi , foto laikraksts Diena un personīgais ar