Tiekas Talsu dzīvnieku aizstāvji

DzivniekuSOS Talsos27. februārī Kurzemes NVO atbalsta centrs aicināja uz tikšanos interesentus, kuriem rūp attieksme pret dzīvniekiem un īpaši – pamesto dzīvnieku liktenis.

Bez dzīvnieku patversmes „Ausma”, kur tiek nogādāti klaiņojošie dzīvnieki, ir arī vairākas privātpersonas, kuras uzņēmušās rūpes par šiem dzīvniekiem. 

Savā pieredzē, kā atrast pamestajiem suņiem un kaķiem jaunas mājas un gādīgus saimniekus, dalījās „Dzīvnieku SOS” brīvprātīgā  Linda Kuikulīte. Viņa pastāstīja, kā strādā dzīvnieku patversmes Rīgā, dzīvnieku aprūpē iesaistot skolēnus. Un atsaucība ir liela. Linda mudināja talsiniekus izmantot www.dzivniekupolicija.lv iespējas, kur var ievietot informāciju par pazudušajiem, atrastajiem un pamestajiem dzīvniekiem.

Lai gan šis portāls darbojas tikai pusotru gadu, ar tā palīdzību mājas atraduši jau vairāk nekā 4000 dzīvnieku. Faktiski 99% gadījumu no portālā www.dzivniekupolicija.lv  ievietojajiem suņiem un kaķiem, kuri meklē jaunu saimnieku, to arī atrod.

DzivniekuSOS Talsos2

 

Velta Šnore – nodibinājusi biedrību „Ķepas uz delnas” un jau ceturto gadu dod pagaidu mājas pamestiem kaķiem. Šobrīd tur mitinās 11 kaķi, bet bargajās ziemās – pat 28. Kā atzīst Velta: „Pašreizējā kaķu mājvieta tam nav piemērota. Jo faktiski kaķi mitinās dzīvoklī, tādat nav iespējas atrasties ārā, kas ievērojami sadārdzina to uzturēšanu – jo nepārtraukti jāpērk smiltis….. Protams, arī pārtika.” Dzīvnieku aprūpe prasa ne vien finansiālu, bet arī lielu laika ieguldījumu. Tādēļ Velta aicina atsaukties cilvēkus, kuri būtu gatavi palīdzēt aprūpēt un pabarot viņas aprūpē esošo  kaķu saimi.

Dzivnieku patversmē Ausma pašlaik atrodas 22 suņi. Lai gan sabiedrības atsaucība ir, tomēr patversme nevar , piemēram, piedāvāt izvest suņus pastaigā, ko daudzi labprāt darītu, jo nav piemērota pastaigu laukuma.

Šajā tikšanās reizē piedalījās arī Talsu novada pašvalvaldības komunālās nodaļas speciāliste Kristīne Bloka, un  PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes nodaļas vadītājs Ivars Koloda.

Tā kā šie speciālisti pārzin gan situāciju novadā, gan normatīvos aktus, kas regulē dažādus ar mājdzīvnieku aprūpi saistītus jautājumus, klātesošie ieguva vērtīgu  informāciju, kur un kādos gadījumos vērsties pēc palīdzības. Par ko atbild  pašvaldība, par ko PVD, un kādi pienākumi ir suņu un kaķu saimniekiem.

Kopumā Talsu novadā šis jautājums ir sakārtots: ir izstrādāta kārtība un noteiktas atbildības par klaiņojošo dzīvnieku nogādāšanu dzīvnieku patversmē, potēšanu un sterilizāciju un aprūpi.  Bet ne patversmē, ne privātpersonu aprūpē tie nevar palikt mūžīgi, tādēļ jādomā kā atrast tiem jaunus saimniekus. Un šis jautājums šobrīd ir aktuālākais – kā informēt sabiedrību par iespējām palīdzēt šiem dzīvniekiem.

Pēc gandrīz divu stundu garām sarunām, sanākušie  vienojās par pirmajiem darbiem, kas veicami, lai pamestajiem dzīvniekiem atrastus jaunas mājas un gādīgus saimniekus.

 

  Tikšanās tiek organizēta projekta „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē Talsu novada pašvaldība. www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

DAP Talsi logo