Notiks konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”

FS DPŠā gada 27. aprīlī NVO namā Laimdotas ielā 42, Rīgā notiks konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”. Konference tiek organizēta projekta “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu” ietvaros kā projekta noslēguma pasākums.

Konferencē galvenokārt tiks runāts par pašreizējo situāciju, aktuālajām problēmām un iespējamajiem risinājumiem ilgstoši slimojošo atgriešanā darba tirgū.

Pasākumā īpaši aicināti piedalīties ārstniecības iestāžu pārstāvji, NVO un sociālā sektora darbinieki, kā arī citi interesenti, kuri konferences gaitā tiks iepazīstināti ar iespējām, ko piedāvā projekta galvenais ieguvums – nupat izstrādātā pamata un augstākā līmeņa IT prasmju apmācību programma (www.datorprasmes.lv), aicinot klātesošos iesaistīt ilgstoši slimojošos pacientus tās izmantošanā.

Konferencē uzzināsiet arī par projekta ietvaros izstrādātā apjomīgā trīsdaļīgā pētījuma (par ilgstoši slimojošo pašreizējām datorprasmēm un iesaisti darba tirgū; uzņēmumu nepieciešamību pēc IT zināšanām; slimnīcu un sociālo pakalpojumu sniedzēju pašreizējo situāciju pacientu apmācību organizēšanas iespējās) rezultātiem.

Konferencē uzstāsies zinoši pašmāju lektori: Kristīne Vībane (sociālā antropoloģe, projekta pētījuma izstrādātāja), Frīdis Sarcevičs (informātikas pasniedzējs, ieguvis LIKTA balvu “Platīna pele” kā labākais e-skolotājs 2015. gadā), Gatis Šeršņevs (Auces novada Pieaugušo izglītības un informācijas centra pārstāvis), kā arī ārvalstu lektors Geir Arild Espnes – Norvēģijas Zinātņu un tehnoloģiju universitātes profesors, Veselības veicināšanas un resursu centra direktors Trondheimā, vieslektors vairākās pasaules universitātēs.

Konferences norise: 2016. gada 27. aprīlī no 9.30 – 14.00 NVO namā Laimdotas ielā 42, Rīgā.

Piedalīšanās konferencē tikai ar iepriekšēju reģistrāciju! Dalība pasākumā – bezmaksas.

Konferences programmu varat lejuplādēt šeit: system/application/uploads/file/Konferences programma.pdf

Dalību lūdzam reģistrēt, nosūtot savus datus (vārds, uzvārds, organizācija) uz e-pasta adresi info@fondssabiedribai.lv vai reģistrējoties šeit: http://bit.ly/1Q6eCE9 līdz 25. aprīlim (ieskaitot).

Papildinformācija: Jānis Zīlens, mārketinga vadītājs, tālr. 29166122, e-pasts: info@fondssabiedribai.lv

Projektu “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu”, līg. Nr. 2013.EEZ/PP/1/MAC/066/056 īsteno nodibinājums “Fonds sabiedrībai” kopā ar Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju universitāti (Norvēģija) un Latvijas partneriem – Vidzemes Augstskolu, Alūksnes NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO atbalsta centru, Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komiteju un Latvijas Sarkanā krusta Saldus komiteju.

Projekta mērķis ir veicināt sociālās atstumtības riska grupas – ilgstošu slimību slimnieku – integrēšanos atpakaļ darba tirgū un līdz ar to arī sabiedrībā, slimošanas un rehabilitācijas laikā motivējot un palīdzot apgūt darba tirgū nepieciešamās dažāda līmeņa datorprasmes.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmas līdzfinansējums – 100 000,00 EUR.FS logo ansamblis