Nevalstiskās organizācijas tiekas NVO plenērā

Šogad vasaras izskaņā, no 16. līdz 18. augustam, 23 NVO pārstāvji un aktīvie iedzīvotaji tikās NVO plenērā, ko Kurzemes NVO centrs rīko jau 4. gadu. NVO plenērs  – tā ir ikgadēja tikšanās un laiks stiprākai un aktīvākai pilsoniskai sabiedrībai Latvijā. NVO plenērs notika Saldus novadā, pie Cieceres ezera. Šogad NVO plenēra atslēgas vārds bija: SADARBĪBA. Kā NVO veido sadarbības dažādos līmeņos ar dažādu jomu organizācijām bija šī gada galvenā tēma. Pasākuma laikā plenēra dalībniekiem neformālās aktivitātēs bija iespēja iepazīstināt ar savu darbību un palepoties ar labajiem darbiem, ko organizācijas veic un iepazīties ar dažādiem sadarbības piemēriem gan Saldus novadā, gan arī reģionālajā un nacionālajā līmenī.

Plenēra programma izvērtās gana intensīva un divās dienās dalībnieki ne tikai saliedējās, apmainījās ar pieredzi un tīklojās, bet arī tikās ar NVO jomai nozīmīgiem partneriem. Pirmajā dienā Saldus novada pašvaldības pārstāve Ilze Tomanoviča – Barone prezentēja, kādas iespējas un atbalsts no pašvaldības ir nevalstiskajām organizācijām Saldus novadā. Dienas noslēgumā dalībnieki uzklausīja Saldus rajona attīstības biedrības vadītājas Sandras Fridrihsones pieredzes stāstu par ieguvumiem un izaicinājumiem sadarbības koordinēšanā starp dažādām pusēm, sniedzot atbalstu Ukrainas bēģļiem. Pirmā diena noslēdzās Remtes muižas parka, kurā dalībniekiem bija iespēja kopā ar vietējiem iedzīvotājiem pielikt roku kopienas aktivitātē un atjaunot Sajūtu taku muižas parkā, kā arī iegrimt aizraujošajos Mārītes Rulles stāstos par Remtes muižas vēsturi.

Otrās diena iesākās ar viesiem no Kurzemes plānošanas reģiona – Evita  Ozoliņa un Aiga Meri iepazīstināja  par iestādes šī brīža darbības plāniem, prioritātēm un iespējamām sadarbībām ar NVO sektoru. Dienas turpinājumā dalībnieki kopā ar komunikācijas speciālisti Kristīni Tjarvi apguva metodes, kā analizēt savas organizācijas darbības ietekmi un uzzināja, cik liela nozīme ir komunikācijai sociālajos medijos, lai piesaistītu uzmanību savas organizācijas darbībai. Otrā diena noslēdzās ar iedvesmas stāstu par nacionāla līmeņa iniciatīvu, kur NVO ir centrālā loma resursu koordinēšanā un atbalsta sniegšana krīzes situācijā. Par uzvarām un zemūdens akmeņiem, īstenojot iniciatīvu “Gribu palīdzēt bēgļiem”, dalījās  Linda Jākobsone.

Lai gan dalībnieki atzina, ka šī gada programma bija ļoti intensīva, visi devās mājup pilni iedvesmas turpināt savu darbošanos NVO, tikties atkal nākamajā NVO plenērā nākamgad un kopā pielikt savu roku NVO foruma rīkošanā, kas tiek plānots 2023. gada izskaņā.

NVO plenēra norisi finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.