Mūžizglītības nodarbības Oskara Kalpaka muzejā

Vasara 2014 398No 27. augusta Saldus novadā biedrība „Mantinieki” sadarbībā ar Oskara Kalpaka muzeju piedāvā nebijušu iespēju – mūžizglītības nodarbības „Mana Latvija”, kurā savas zināšanas papildina un uzspodrina Saldus pilsētas pensionāru biedrības zinātkārākie seniori.
Šādas nodarbības uzsāktas, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību un patrotismu un aizpildītu „melno caurumu” zināšanās par Latviju tiem pieaugušajiem, kuri skolā mācījās padomju laikā, un līdz ar to daudz kas palicis neuzzināts.
Nākamā nodarbība notiks 14.septembrī, kad seniori mācīsies par Latvijas dabu – vides aizsardzību, atkritumu šķirošanu, videi draudzīgu dzīvesveidu, kā arī praktiski darbosies ar dabas veltēm un medu.

Programma tiek īstenota Oskara Kalpaka muzejā (Saldus novada Zirņu pagastā) no augusta līdz novembrim, un tai pavisam ir 4 daļas – Latvijas valsts, Latvijas daba, Latvijas tradīcijas, Latvijas cilvēki, un katrā daļā ir 2 nodarbību dienas – viena teorētiska un praktiska  mācīšanās diena, otra – kopīgi veidots pilsoniskās līdzdalības pasākums. Būs talka, tikšanās ar politķiem, akcija un kopīgi veidots koncerts. Nodarbības vada gan Oskara Kalpaka muzeja un Latvijas kara muzeja speciālisti, gan skolotāji un sava amata pratēji no Saldus, Brocēnu un Jelgavas novada, gan biedrību „Kursas vārti” un „Puķuzirnis Z” pārstāvji.

Mūžu dzīvo, mūžu mācies – tam piekrīt nodarbību apmeklētāji, kuriem pirmā tikšanās reize bija 27.augustā, kad visas dienas garumā bija jāklausās, jādiskutē un praktiski jādarbojas par tēmu „Latvijas valsts”. Šajā dienā Latvijas Kara muzeja nodaļas vadītāja Barba Ekmane atraktīvi mācīja par Latvijas valsts tapšanu, Brīvības cīņām laikā no 1918. līdz 1920.gadam. Šajā reizē arī vērtīgi bija tas, ka muzejs no Rīgas bija atbraucis ciemos – bija iespēja apskatīt dažādus vērtīgus eksponātus – gan apbalvojumus, gan karavīriem piederējušas lietas. Dienas otrā pusē Oskara Kalpaka muzeja vadītāja Roberta Sipenieka vadībā seniori diskutēja par Latvijas vērtībām, par ko cīnījās valsts tapšanas laikā, un kādas tās ir tagad. Un noslēgumā apguva pilsoniskās līdzdalības pamatus, iepazina Latvijas oficiālo simbolu vēsturi un tapšanu, kā arī paši pagatavoja katrs sev Latvijas karodziņu.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Inta Švaža

Nodarbības notiek biedrības „Mantinieki” projekta „Mana Latvija” ietvaros, kurš tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.

IesaistiesKurzeme publ logo