Mazākumtautību organizācijas apspriež, kā var sasniegt savu labāko potenciālu

Pirmā tikšanās ar Kurzemes mazākumtautību organizācijām notika 19. aprīlī Liepājas NVO namā. Šī bija priecīga un sirsnīga kopā būšana, kuras laikā biedrību pārstāvji pārrunāja aktuālo informāciju, stāstīja par dažādiem gaidāmajiem pasākumiem un uzsāka sarunas par iespējamu sadarbību.

Šīs nodarbības pamattēma bija organizācijas attīstības stratēģija, jeb kā organizācija var sasniegt savu labāko potenciālu. Šo tēmu ar piemēriem un humoru izstāstīja “Sabiedrība par atklātību – Delna” dibinātāja, politiķe un lektore Inese Voika.

Inese dalījās savā pieredzē un gūtajās atziņās, kas gūtas, ilgus gadus strādājot, NVO sektorā. Caur biedrības eža tēlu viņa uzvedināja dalībniekus apspriest, domāt par savu biedrību un atbildēt uz jautājumiem: ja mūsu nebūtu, kas pasaulē mainīsies; ko mēs darām vislabāk; kur mums ir vislabākā atdeve sabiedrībai; par ko mēs esam iedegušies; kas jāsaglabā un jāmaina.

Sarunas gaitā dalībnieki iepazinās ar dažādām metodēm, ko pielietot organizācijas stratēģijas veidošanā. Bet sākt var ar atbildēm uz jautājumiem: kur mēs šobrīd esam; kur vēlamies nonākt un kas jādara lai nonāktu vēlamajā punktā; kā mēs zināsim, ka esam nonākuši galamērķī un citi.

Pēc pasākuma dalībnieki atzina, ka 100% gūtas pozitīvas emocijas, vērtīga informācija un enerģija turpināt darboties.

Nākamās tikšanās/mācības, par citām biedrībām svarīgām tēmām, gaidāmas jau drīz.

Pasākums tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrija atbalstu.