Kurzemē aizvadīta pirmā Demokrātijas akadēmijas nodarbība

Televīzijas sižetā uzzināsi par  Demokrātijas akadēmijas reģionālās nodarbības norisi un “Demokrātijas muzeja” tapšanu Kuldīgas novada muzejā un pilsētvidē. Vairāk par Demokrātijas muzeja metodi lasi te.

“Mana balss tik un tā neko nedos, manī neieklausīsies,” – tie ir sabiedrībā bieži dzirdēti vārdi gan pirms vēlēšanām, gan dažādu lēmumu pieņemšanas. Tomēr tieši demokrātija ikvienam dod iespēju iesaistīties. Saprotot, ka Latvijā ir jāuzlabo izpratne par to, izveidota pirmā Demokrātijas akadēmija. Tajā iesaistījušies 200 dalībnieku. Nodarbības notiks gan galvaspilsētā, gan reģionos. Pirmajā Kurzemes nodarbībā, kas notika Kuldīgā, klāt bija arī Ieva Benefelde no Skrundas televīzijas.

 

Avots: Ieva Benefelde, Skrundas televīzija, Latvijas sabiedriskie mediji

Bet par otro aktivitāti “Foruma teātri” un dalībnieku domas par “Demokrātijas muzeju”, laikrakstā “Kurzemnieks”
(..)Lai labāk izprastu to, ar kādām problēmām demokrātija sastopas, visi piedalījās darbnīcā, kuras pamatā ir foruma teātra metode. „Tā ir interaktīva spēle, ar kuras palīdzību varam meklēt risinājumus sociālām, psiholoģiskām, praktiskām problēmām,” pastāstīja vadītāja, kuldīdzniece Agnese Lapsiņa. Problēmsituācijas bija jāattēlo nelielās ainiņās un jārod rīcība, mainot scenārija gaitu.
A.Meniķe atzīst, ka ir interesanti iepazīt jaunas metodes, ar kurām izpratni par demokrātiju padziļināt: „Ļoti jauki, ka ir iespēja sadarboties ar Kurzemes kolēģiem un dalīties pieredzē, kā katrā vietvarā veicas ar demokrātijas iedzīvināšanu.”
Kristiāna Šteinberga no Saldus darbojas jauniešu biedrībā, bet uz Demokrātijas akadēmiju devusies vienkārši kā aktīva iedzīvotāja: „Bija aizraujoši meklēt objektus, kas atsedz demokrātijas jēdzienu. Manas tēmas ir rūpes par ģimenēm un kultūrvēsturisko mantojumu. Visu pasauli neizglābsi, bet, ja katrs darīs savu lietu, varam paveikt daudz.”
Avots:  Līga Gabrāne, laikraksts “Kurzemnieks”