Apnicis piedzīvot netaisnības? Pārvari tās radoši!
Tevi interesē radošā veidā izzināt sabiedrības kopīgās un paša piedzīvotās netaisnības? Vēlies analizēt, kas ir taisnīgi vai netaisnīgi visdažādākajās jomās, kā ģimene, darbs, ekonomiskie konflikti vai mediji?
Tevi interesē, kā dzīvi varētu organizēt citādāk? Piesakies līdz 10. oktobrim!
Ja Tava atbilde ir „jā”, tad starptautiskās apmācības („The Fair, the Unfair and the Collective Intelligence”) Briselē ir Tava iespēja uzzināt daudz jauna! Piemēram, par to, kas slēpjas aiz vārdiem „kolektīvās netaisnības”, kā Tu pats/-i un citi dalībnieki tās jau esat piedzīvojuši ikdienā; kas ir „publiskā telpa” 21. gadsimtā (kas tā ir? kur tā atrodas? cik atvērta tā ir?).
Apmācībās „The Fair, the Unfair and the Collective Intelligence” paši dalībnieki radīs rīkus izrāžu veidošanai, ko var izrādīt publiskajās vietās, un arī Tu varēsi rādīt radošas performances Briseles publiskajā telpā. Apmācībās tiks attīstītas arī idejas turpmākajiem starptautiskajiem projektiem.
Apmācību kursā dalībnieki attīstīs dažādus rīkus, ko izmantot, lai risinātu netaisnīgas situācijas jauniešu dzīvē. Pie tam netaisnīgās situācijas dalībnieki risinās ar radošām aktivitātēm un aktīvu līdzdalību, īpaši publiskajās izrādēs.
Organizators: Beļģijas Nacionālā aģentūra
Apmācību kursa norises vieta un laiks: Beļģija, 22. novembris – 27. novembris
Dalībnieku profils: projektu vadītāji, jaunieši, jauniešu līderi, jaunatnes darbinieki
Darba valoda: angļu un franču(!)
Dalības maksa: 30 eiro
Pieteikšanās līdz 2011. gada 10. oktobrim: SALTO Resursu centra mājas lapā:http://www.salto-youth.net/mysalto/login/?pfad=/mysalto/applicationonline/730/
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO mājas lapā. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu. Sīkāka informācija par semināru angļu valodā: http://www.salto-youth.net/tools/training/find-a-training/2183.html?&pagerCurrentOffset=73
Pašlaik viens no problēmjautājumiem neformālajā izglītībā ir spēja saistīt elementus: pieredzes gūšana, mācīšanās no pieredzes un spēja pārvarēt varas attiecību radītās grūtības (darba devēju patvaļīgas rīcības, diskriminācija, vardarbība vīriešu un sieviešu attiecībās, cilvēktiesību pārkāpumi, netaisnības, kas saistās ar veselību, dzīvesvietu, izglītību u.c.).