Aicinām piedalīties Kurzemes NVO plenērā 2020!

Arī šogad Kurzemes NVO centrs aicina piedalīties Kurzemes NVO plenērā, kas notiks Rojas novada Žocenes atpūtas kompleksā “Dzintarkrasts” no 4. līdz 6.septembrim! Tā būs iespēja aktīvo cilvēku lokā stiprinātu sevi un savas pilsoniskās kompetences gudrākai, spēcīgākai un labākai Latvijai!

Pieteikšanās līdz 27.augustam vai kamēr brīvas vietas: https://ej.uz/NVOpleners2020

Piedalīties aicināti visi – gan biedrību un nodibinājumu pārstāvji gan vienkārši aktīvi cilvēki, kurus šis pasākums uzrunājis! Gan no Kurzemes, gan ārpus tās! Aktuālā info FB: https://www.facebook.com/events/329101558238092

Pasākuma koncepts nemainīgs: jūra, saule, diskusijas, pārdomas, praktiskas nodarbības un pilsoniskajā aktivitātē pieredzes bagāti viesi – ilggadēji pilsoniskās sabiedrības pārstāvji un jomas pārzinātāji Latvijā!

Praktiskās nodarbības šogad būs vērstas uz savas organizācijas iekšējo “kārtošanu” un spēju padarīt to redzamu/interesantu sadarbības partneriem, privātajiem finansu avotiem. Bet, lai to izdarītu, mums ir jāsaprot – kas es esmu!? Mums ir jāprot sevi apzināt, pozicionēt, parādīt un par sevi runāt! Un būt līderiem, kas neizdeg!

Savukārt šī gada mūsu viesi būs trīs spēcīgas personības pilsoniskās sabiedrības jomā, kuri ne tikai paplašinās mūsu zināšanas par to organizāciju darbu/ietekmi, bet arī dalīsies ar savu personīgo stāstu un pieredzi ceļā uz/ar NVO:

  • Inese Voika – biedrību “DELNA – Sabiedrība par atklātību” un “Klubs “MĀja” – jaunatne vienotai Eiropai” viena no dibinātājām, ilggadēja Latvijas un starptautiskās pilsoniskās sabiedrības veidotāja, pirmā un vienīgā sieviete no Latvijas, kas Harvarda universitātē ASV ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā, šobrīd 13.Saeimas deputāte.
  • Agnija Jansone – Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja, jaunatnes politikas eksperte. Profesionāli un brīvprātīgi strādājusi dažādās vietēja, nacionāla un starptautiska mēroga nevalstiskajās organizācijās – jaunatnes politikas un pretkorupcijas jomās – Latvijā un ārpus tā. Aktīvi iesaistījusies Jaunatnes likuma izveides un jaunatnes politikas attīstības procesā Latvijā un Eiropas Savienībā.
  • Jeļena Šaicāne – ilggadēja Latvijas NVO drēbes pārzinātāja no valsts pārvaldes puses – šobrīd par pilsonisko sabiedrību atbildīgās Latvijas Republikas Kultūras ministrija Sabiedrības integrācijas departamenta direktore un arī aktīva NVO dalībniece kā daudzdzīvokļu iedzīvotāju interešu pārstāve, pirms tam – ilggadēja Sabiedrības integrācijas fonda projektu uzraudzības nodaļas vadītāja. Pazīst NVO no visām mūsu pusēm.

Tāpat izvērtīsim diskusiju, kādi mēs kā NVO esam, kā mūs redz no malas, ko varam darīt paši, kur nepieciešams valsts atbalsts. Pie mums viesosies arī par pilsonisko sabiedrību Latvijā atbildīgās Latvijas Republikas Kultūras ministrija Sabiedrības integrācijas departamenta darbinieki – sadraudzība ar valsts pārvaldi tiešā un pārnestā nozīmē.

Par līderības 9 riskiem mūs iepazīstinās eneagrammas trenere Inta Santa (www.enneagramcoaching.lv) Savukārt, lai pa īstam apstādinātu mirkli, būs iespēja izmēģināt arī terapeitisko kustību praksi –  Stopping Movement (http://somatika.lv/seminari/stopping-movement/) Inese Ločmele vadībā!

Plenēru un daļu no praktiskajām nodarbībām vadīs, kā arī ar savām zināšanām dalīsies Kurzemes NVO centra eksperte Inese Siliņa, daloties gan ar ASV mācību brauciena laikā International Visitor Leadership Program (IVLP) programmā gūtajām atziņām un padomiem par organizāciju komunikāciju un finansu piesaisti un brauciena laikā gūtajiem kontaktiem, gan ar Latvijas Universitāte programmas “Sabiedrības vadība” ietvaros iegūtajām zināšanām par organizāciju stratēģisko vadību un tajā gūtajiem noderīgajiem aspektiem tieši NVO darbam.

Vēlamies, lai Kurzemes NVO plenērs ir apstāšanās brīdis gada skrējienā – laiks un vieta, kad praktizēties stratēģisko, komunikācijas un publicitātes aspektu uzlabošanai jūsu darbā! Detalizēta programma būs pieejama nosacīti – dalībnieku uzdevums ir ļauties un piedalīties.

Sākums 4.septembrī plkst. 15.00 (ierašanās no 14:00). Atvadas 6.septembrī ap plkst.17.00.

NVO plenēra dalībniekiem tiek apmaksātas naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi. Dalībnieku skaits ierobežots (līdz 22 personām). Ja interesentu skaits būs lielāks, tiks veikta atlase, priekšroku dodot vienam pārstāvim no organizācijas vai būs jāsedz pašiem savi uzturēšanās izdevumi. Priekšroka būs Kurzemes NVO centra biedriem.

Pieteikšanās līdz 27.augustam. Papildu informācijai: inese@kurzemesnvov.lv, tālr. 29811722

Plenērs notiek kā viena no Kurzemes NVO centra projekta “Pilsoniskā sabiedrība Kurzemē 2020” aktivitātēm. Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Un tikšanos NVO plenērā!