Aicina iedzīvotājus sasildīties sarunās

Šī gada novembra izskaņas nedēļā, biedrība “Kurzemes NVO centrs” cienās ar tēju un aicinās uz sarunu Kurzemes iedzīvotājus. Lai uzsvērtu cilvēciskas un demokrātiskas vērtības, kā arī aicinātu cilvēkus uz diskusiju par pilsonisko līdzdalību, ar akciju “Sasildies! Demokrātijas kafejnīca nāk ciemos” Kurzemes NVO centrs 26. novembrī ciemosies Saldū un Kuldīgā un 27. novembrī Talsos un Ventspilī.

“Novembris katram latvietim ir īpašs mēnesis, ņemot vērā valsts vēsturi un svētkus. Šogad mums visiem tas ir jāpavada attālināti, bet tas nenozīmē, ka nevaram sasildīt viens otru ar labu vārdu, smaidu, un padomājot, ko katrs varam darīt, lai esam vēl stiprāka un demokrātiskāka valsts”, uzsver “Kurzemes NVO centra” priekšsēdētāja Elīna Futraka.

Iestājoties vēsajam laikam, “Kurzemes NVO cents” nolēma apbraukāt četras Kurzemes pilsētas, cienāt pilsētu ielās satiktus iedzīvotājus ar siltu tēju, ievērojot visus valstī noteiktos drošības norādījumus, un piedāvāt iesaistīties sarunā par demokrātiskām vērtībām. Iedzīvotājiem būs iespēja arī uzzināt, kādas biedrības un nodibinājumu darbojas Kurzemē, kādās aktivitātēs var iesaistīties jebkurš iedzīvotājs, un citu pilsētu iedzīvotāju viedokli par šīm tēmām.

Biedrība “Kurzemes NVO centrs” jau vairāk kā 20 gadus darbojas ar mērķi veicināt Kurzemes iedzīvotāju pilsoniskās kompetences un līdzdalību valstiskos procesos. Šī gada 8. augustā Kuldīgā notika jau otrā Kurzemes NVO centra organizētā “Demokrātijas kafejnīca” – pasākums ar mērķi radīt brīvu telpu sarunām, kurā satikties savstarpēji nepazīstamiem cilvēkiem, lai runātu par sabiedrībā aktuālām tēmām. Šī akcija ir kā turpinājums Kurzemes reģionā, lai dotu iespēju cilvēkiem sarunāties par pilsoniski svarīgām tēmām.

Akciju īsteno biedrība „Kurzemes NVO centrs” no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem pamatojoties uz līdzdarbības līgumu Nr. 2.5.-8-15.