2014: ‘Kurzemes katūna balle 2014 – starpkultūru dialogs

Ventspils sieviešu biedrības ”VASSA” projekts ”Kurzemes katūna balle 2014 – starpkultūru dialogs” tika īstenots no 2014. gada 27. – 30. septembrim, Ventspils pilsētā.
ventspils sieviesu biedriba 7Īstenotā projekta mēķis: rosināt starpkultūras dialogu dažādu nacionalitāšu vidū, izklaides pasākuma ietvaros parādīt dažādu nacionalitāsu tērpus,  veicināt dažādu nacionalitāšu pārstāvju piedalīšanos pasākumos, veicināt starpnacionālu saskarsmes attīstību, brīvā laiku aktīva pavadīšanu; mazākumtautību identitātes, nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu.

Interesanti fakti par projektu:
– projektam ir 2 galvenās aktivitātes
– seminārs notika 3 dažādās dienās
-piedalījās krievu, baltkrievu, līvu, ukraiņu  pārstāvji
– piedalījās 193 cilveki, kas ir 3 reižu vairāk, kā tika plānots

Projekta galvenās aktivitātes: projekta ietvaros tika īstenotas divas galvenās aktivitātes – seminārs „Pieredze nacionālo tērpu radošā izgatavošanā un ietekme uz moderno stilu un kultūru” , kas notika trīs daļās, katrā dienā aptverot savu semināra sasniedzamā mērķa šķautni – 27., 28. un 30. septembrī. Otra projekta galvenā aktivitāte bija ”Kurzemes katūna balle 2014”, kas notika 28.septembrī, pasākuma ietvaros notika konkurss ”Šuju pati”, norisinājās koncerts un citas interesantas aktivitātes, kas balstītas uz pasākuma tēmu.
Piedāvājam iepazīties ar abām aktivitātēm tuvāk un uzzināt vairāk par to norisi un interesantiem akcentiem.

ventspils sieviesu biedriba 1Seminārs „Pieredze nacionālo tērpu radošā izgatavošanā un ietekme uz moderno stilu un kultūru”
:
Pirmajā daļā notika iepazīšanās ar ventspilnieku dzīvi un modi,  dalībnieki uzzināja pa  radošo tehnoloģiju – viļņu krāsošanu pēc tautas receptēm. 

Otrajā daļā dalībnieki uzzināja informāciju un dalījās pieredzē ar aktualitātēm, tēmas ietvaros, tika iesaistītas dažādas Ventspils mazākumtautības (latviešu, krievu, baltkrievu, ukraiņu), radošās biedrības un privātpersonas; klausītāji uzzināja par moderno „Rīgas stilu”, izbaudīja Itāļu ēdienus un delikateses, otrajā daļā: uzzināja par nacionālām radošām tehnoloģijām.

Trešajā daļā norisinājās radošās darbnīcas, notika meistarklase par Ventspils un Kurzemes novada tautas tērpiem, kā arī meistarklase par ģērbšanās kultūru Kurzemes hercogistē, kā arī semināra dalībniekiem tika piedāvāta iespēja iegādāties tautas tērpu izstrādājumus, kā piemiņas suvenīru.

ventspils sieviesu biedriba 3“Kurzemes katūna balle 2014”
Pasākuma programmā notika konkurss ”Šuju pati” par tēmu ”No vecmāmiņas lādes”, norisinājas koncerta programma ar dažādu mazākumtautību pārstāvju piedalīšanos, notika arī dažādi mazie konkursi, kuros bija jaatpazīst tautiski priekšmeti, interaktīvā spēle ar pasākuma skatītājiem par tēmu ”Nacionālie tērpi”, kuras ietvaros skatītājiem bija jāuzmin, kurai nacionalitātei lelle pieder. Norisinājās arī meistarklases – pērļošanā, rotu, ziedu un gleznu izsgatavošanā, kuru laikā bija iespēja apskatīt visu iepriekšminēto rokdarbu izstādi un arī iegādāties sev tīkamākos rokdarbus. 

ventspils sieviesu biedriba 4Pasākumā piedalījās biedrības sadarbības partneri ”Lietišķu Sieviešu asociācija”.

Pēc pasākuma tika godalgoti uzvarētāji un piemiņas balvas saņēma arī pārējie pasākuma dalībnieki.


Organizatori vēsta
, ka projekts veicinājis Ventspils pilsētas pozitīva un cilvēkiem draudzīga tēla veidošanu, par ko liecina dalībnieku un skatītāju pozitīvās atsauksmes, devis iespēju Ventspils sievietēm iepazīties ar pilzētas vēsturi un izmantot savas iegūtās zināšanas pašu radošajās izpausmēs. 

Projekta publikācijas atrodamas arī:
– Fotogalerija pieejama Ventasbalss.lv ŠEIT

 Ventspils sieviešu biedrības ”VASSA” projekts ”Kurzemes katūna balle 2014 – starpkultūru dialogs” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu!
IesaistiesKurzeme publ logo