2014: Tautiskas spēles ir nacionāla etnosa izzināšana un kultūru saskarsme

Biedrības ”Ventspils Krievu biedrība” projekts ”Tautiskas spēles ir nacionāla etnosa izzināšana un kultūru saskarsme” tika īstenots no 2014. gada 4. līdz 5. oktobrim, Ventspils pilsētā.

bilde krievu projektamĪstenotā projekta mērķis: dažādu tautisko spēļu īstenošana, ar dažādu nacionalitāšu pārstāvju piedalīšanos, lai veicinātu mazākumtautību komunikāciju Ventspilī, sabiedrības toleranci, fiziskas un garīgas kultūras attīstību, mazākumtautību identitātes un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu.

Interesanti fakti par projektu:
– ”Tautas spēles” norisinājās 2 dienas
– projektā kopā piedalījās 383 dalībnieki – par 83                        dalībniekiem vairāk kā   bija   plānots
– pasākumā, kā skatītāji piedalījās aptuveni 200 cilvēku
– projektā piedalījās dalībnieki arī no tādiem Latvijas            novadiem, kā Vecumnieku un Jēkabpils novada.

bilde krievu projektam 2Projekta galvenā aktivitāte: pasākums ‘’Tautas spēles’’
Spēles norisinājās Olimpiskā centra ‘’Ventspils’’ vieglatlētikas manēžā divas dienas. Spēļu laikā norisinājās 7 dažādas tautiskas spēles: višibali (вышибалы), salki («салки»), babki («бабки»), lapta (лапта), gorodki (городки), svārbumbu celšana (поднятие гирь), dūru cīņa (кулачный бой), jaunā un interesantā, pozitīvā interpretācijā. Spēļu laikā, vismazākie dalībnieki saņēma veicināšanas un pateicības balvas, bet vecākiem dalībniekiem nācās vairāk pacensties un balvas saņēma tikai paši spēcīgākie.

Tautas spēļu mērķisiegūt jaunas kopīgas intereses un apvienot esošās, dalīties kopīgos pārdzīvojumos, jo tas satuvina dalībniekus, sekmē draudzīgas un patīkamas attiecības dažādu tautību pārstāvju starpā. 

Organizatori vēsta, ka abas dienas, pasākumā valdījusi pozitīva un draudzīga atmosfēra, un dalībnieki vairāk par sacensību garu novērtējuši iespēju būt kopā. Organizatori vēsta, ka projekta mērķis ir sasniegts un projektā paredzētās aktivitātes ir veiksmīgi īstenotas.

Projekta publikācijas atrodamas arī:
-Ventspils.lv ŠEIT
-Ventro.lv ŠEIT
-Krievu kultūras 10 gadu svinību programmā

 Ventspils Krievu biedrības projekts “Tautiskas spēles ir nacionāla etnosa izzināšana un kultūru saskarsme” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu!IesaistiesKurzeme publ logo