Vebinārs “Romu izpausmju dažādība romoloģijas ieskatā”

Andris Tertats ir vienīgais romu izcelsmes psihologs Latvijā, kurš pats sevi dēvē arī par čiganologu. Romoloģija, čiganoloģija jeb romu studijas ir starptautiski atzīta pētniecības nozare, kas pievērsusies romu izpētei.

Romi ir grupa, par kuru sabiedrībā pastāvošie priekšstati joprojām ir bagāti dažādiem stereotipiem – tajos ietilpst gan romantizēts tēls par brīvību mīlošiem ļaudīm, kas tērpjas košos tērpos un ir izcili muzikanti, gan arī krietni negatīvāk iekrāsoti viedokļi par romu saikni ar kriminālo pasauli. Lai mazinātu stereotipus, vērts vērsties pie zinātnes.

Ceturtdien, 29. oktobrī no plkst.16.00 līdz 17.30 biedrība “Kurzemes NVO centrs” aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas tiešsaistes mācībās, lai gūtu ieskatu:

  • romoloģijas pamatjēdzienos,
  • romu vēsturiskajos un mūsdienu kontekstos,
  • veiksmīga staprkultūru dialoga veidošanās priekšnosacījumos un citos jautājumos.

Būs gan priekšlasījums, gan arī iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

Pieteikšanās dalībai vebinārā: tiešsaistē https://ieej.lv/ciganologija , rakstot birojs@kurzemesnvo.lv, zvanot 203368696

Mācības organizē biedrība “Kurzemes NVO centrs”  par Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem (līdzdarbības līgums Nr. 2.5.-8-15).