2015: Kultūras mums līdzās

Biedrība “Mustus” 2015.gdā īstenoja starpkultūru dialoga projektu “Kultūras mums līdzās”, lai veicinātu Talsu novada iedzīvotāju toleranci un savstarpējas izpratnes veidošanu ar citām kultūrām. Kā izteikšanās līdzeklis tika izmantota fotogrāfija un veidoti fotostāsti ar novadā dzīvojošiem cittautiešiem.

Mustus

Projekts tika sākts 2015. gada augustā ar cittautiešu uzrunāšanu piedalīties projekta īstenošanā, lai veidotu interesantus fotostāstus, aicinot fotografēties savā iemīļotākajā vietā Talsu novadā. Fotografēšanās laikā par katru projekta dalībnieku tika pierakstīts stāsts, noskaidrojot mītnes zemi un kas saista, pievelk dzīvojot Talsos.

Uzaicinājumam atsaucās 10 cittautieši un rezultātā tapa 6 fotostāsti. Uzņemtajām fotogrāfijām tika veikta tehniskā apstrāde (krāsu korekcija, attēla izmērs, kontrasts utt.) un tās tika drukātas SIA „Baltijas Foto serviss”.

Biedrība “Mustus” 2016. gada janvārī T/C “Talsu centrs” 2. stāvā aicināja novada iedzīvotājus un viesus uz izstādi “Kultūras mums līdzās”.  Atklāšanā bija iespēja satikt un aprunāties ar fotostāstu varoņiem klātienē.

Projektā iesaistītie tautību pārstāvji – 4 ukraiņi, 3 ķīnieši, pa 1 peruānim, turkam un zviedram.

Projekts vietējiem iedzīvotājiem atklāja blakus dzīvojošos citu tautību pārstāvjus un parādīja, cik atvērta un draudzīga ir Talsu pilsēta.

Projekts īstenots no 13.08.2015. līdz 24.01.2016. ar LR Kultūras ministrijas un “Kurzemes NVO atbalsta centra” piešķirto 260,38 EURfinansējumu.

Projekta vadītāja Ieva Priede, tālrunis 26359829, e-pasts: ieva.priede@yahoo.com