2016: Radošā diena “Nāc un dari, tu to vari“

2016.gadā bedrība “iNSUS” īstenoja projektu “Radošā diena “Nāc un dari, tu to vari“ Talsos”, lai jauniešiem būtu iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, tos rosinot uz jaunām, aktīvām nodarbēm, veicinot radošo attīstību, kā arī apgūstot sadarbības prasmes bērnu un jauniešu vidū.

iNSUS Radošā diena “Nāc un dari, tu to vari“

Projekta fotogalerija  ŠEIT.

Projekta galvenā aktivitāte bija noorganizēt Radošo dienu “Nāc un dari, tu to vari“, kas notika 2016. gada 16. janvārī Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes namā. Pasākums iesākās ar organizācijas “Jaunatne ar Misiju” pārstāvju stāstu par brīvprātīgā darba pieredzi ārzemēs un Latvijā.

Pēc kopīgas kafijas pauzes, dalībnieki devās uz radošajām darbnīcām, kurās varēja izmēģināt praktisku darbošanos dažādās jomās. Kopumā tika piedāvātas 9 darbnīcas:

  1. viena no neparastākajām darbnīcām bija smilšu kino: bērni iejutās režisora lomā un izmēģināja savu stāstu izstāstīt smilšu zīmējumu veidā.
  2. visiecienītākābija sveču liešanas darbnīca, kurā dalībniekiem bija iespēja izliet savu īpašo un smaržīgo vaska svecīti un aiznest saviem mājiniekiem.
  3.  vislielāko pacietību paņēma dzijas rokassprādžu pīšana, kas prasīja dalībnieku precizitāti un neatlaidību.
  4. suņu rotaļlietu darbnīcā bija iespēja izveidot savu suņa rotaļlietu no piedāvātajiem auduma atgriezumiem un otrreiz izmantojamiem apģērbiem. Tika sieti mezgli, pītas bizes, lai iepriecinātu savus mājas mīluļus.
  5. salvešu ziedu darbnīcu visvairāk apmeklēja jaunākie radošās dienas dalībnieki. Ar salvešu palīdzību tika veidoti ziedi izvēlētajās krāsās un izmēros.
  6. Radoši varēja izpausties dekupāžas darbnīcā. Dalībnieki līdzpaņemto trauku vai kastīti apdarināja ar krāsainu salvešu fragmentiem dekupāžas tehnikā. Gala rezultāts visus ļoti pārsteidza un iedvesmoja.
  7. Apsveikuma kartīšu darbnīcā dalībnieki veidoja kartītes dažādās tehnikās un varēja izvēlēties apsveikuma kartiņas saņēmējus.
  8. galda spēļu darbnīcā ikviens caur prāta vai izklaidējošām spēlēm varēja attīstīt sadarbības prasmes, uzmanību, precizitāti, kā arī plānošanas iemaņas.
  9. seju apgleznošanas darbnīcā brīvprātīgā māksliniece apgleznoja bērnu sejas daudzveidīgos zīmējumos – taureņi, tīģeri, zirnekļu tīkli – vēlmes bija dažnedažādas.

Darbnīcas vadīja 10 brīvprātīgie jaunieši, kuri nepieciešamības gadījumos arī apmācīja un palīdzēja pasākuma dalībniekiem.

Iesaistītā projekta mērķa grupa bija bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 18 gadiem. Radošo dienu apmeklēja 60 bērni un jaunieši, projekta īstenošanai piesaistīti 10 brīvprātīgie.

Kā atzina pasākuma dalībnieki, radošā diena bija izdevusies un atrasti arī jauni draugi.

Projekts īstenots 16.01.2016. ar LR Kultūras ministrijas un “Kurzemes NVO atbalsta centra” piešķirto EUR 496,50 finansējumu.

Projekta vadītāja Anete Ankmane, biedrības „iNUSUS” valdes locekle. Tālrunis 29252737, e-pasts: anete.ankmane@gmail.com