Demokrātijas velo taka Liepājā

Maija pirmajā nedēļā Latvijā svinam Demokrātijas nedēļu, kas kā pilsoniskā iniciatīva šogad notiks jau trešo gadu. Nedēļa sākas ar Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu 1. maijā, kurai seko 4. maijs-  Neatkarības atjaunošanas diena un noslēdzas ar Eiropas dienu 9. maijā.

Aicinām svinēt Demokrātijas nedēļu ne tikai klājot svētku galdu, bet kustībā, pastaigās vai kopīgos izbraukumos.

Iepazīstot Liepāju, tās vēsturi, kultūras un demokrātiju simbolizējošus objektus, ir tapusi  velo taka, ko sagatavojuši “Demokrātijas akadēmijas” dalībnieki Ēvalds Urtāns un Valērijs Križevičs.

Karti kopā ar objektu aprakstiem un adresēm var lejuplādēt vai izprintēt un doties ceļā:

DEMOKRĀTIJAS TAKA LIEPĀJĀ .

Ceļš ir vairāk nekā 10 kilometrus garš un tajā iekļauti 7 apskates objekti: Redans, Kureliešu piemiņas vieta, Karostas cietums, “Atmodas dārzs”, Latvijas brīvības cīnītāju atdusas vieta, Kuģa “Saratov” piemiņas zīme, Kopienas dārzs.

 

 

“Demokrātijas akadēmijas” laikā dalībnieki izmēģināja Demokrātijas muzeja veidošanas metodi. Metodi radījis Makss Valentīns un ar viņas ideju un piemēriem var iepazīties māja lapā: http://demokratimuseum.se/ 

Šī metode rosina dialogu par demokrātijas vērtībām un dažādajām tās izpausmēm.  Metodi var pielietot arī pilsētvidē un veidot Demokrātijas takas.

Katrs varam izveidot savu Demokrātijas taku, ko iziet kopā ar draugiem vai ģimeni, tādā veidā rosinot sarunu par brīvību, vienlīdzību, iecietību vai citu demokrātijas vērtību.