Slāvu diena Kuldīgā

“Kurzemes NVO centrs” 22. augustā ielūdz uz “Slāvu dienu Kuldīgā”. Būs iespēja  pavadīt laiku saturīgās sarunās, tiekoties ar romāna “Krieva āda” autori Daci Rukšāni, kopā pagatavot ko garšīgu  Katrīnas Spulenieces-Aišpures “Virtuves studijā”,  doties izzinošā ekskursijā pa Kuldīgas multikulturālajiem kvartāliem un dienas noslēgumā sanākt kopā piknikā pie ugunskura, kurā par lielisku atmosfēru gādās slāvu tautas kultūras biedrība “Živica” no Saldus.

“Slāvu diena Kuldīgā” veidota ar mērķi veicināt starpkultūru dialogu un savstarpēju sapratni dažādo Latvijā dzīvojošo etnisko grupu vidū. Lai gan laika gaitā situācija ir ievērojami uzlabojusies, mūsu smagās vēstures dēļ attiecības starp latviešiem un krievvalodīgajiem joprojām ir sarežģītas. Viens no centrālajiem “Slāvu dienas” pasākumiem būs saruna ar rakstnieci un Saeimas deputāti Daci Rukšāni par viņas grāmatu “Krieva āda”, taču šis romāns, kurā spilgti attēlotas pēckara laika latviešu un krievu attiecības, būs tikai viena no tēmām un kalpos par atspēriena punktu, lai sarunu tālāk virzītu par mūsdienās aktuāliem jautājumiem. Lai gan saruna varētu būt smaga, “Slāvu dienā” netrūks arī prieka gan acīm, gan vēderam, gan arī sirdij.

Vēl šajā dienā tiks piedāvāta ekskursija pa vēsturiski multikulturālo Kuldīgu, kuru vadīs Ina Celitāne no Kurzemes kultūras mantojuma biedrības “Kūrava”. Katrīna Spuleniece-Aišpure ar palīgiem vadīs Kuldīgā iecienīto “Virtuves studiju”, kurā būs iespēja pašiem apmeklētājiem piedalīties gardu ēdienu tapšanā slāvu virtuves noskaņās (tā kā vietu skaits “Virtuves studijai” ir ierobežots, dalība iepriekš jāpiesaka, zvanot pa telefonu 26460569). Savukārt pasākuma noslēgumā sanāksim kopā piknikā pie ugunskura. Tajā ar priekšnesumu, pankūkām un medus dzērienu uzstāsies slāvu tautu kultūras biedrība no Saldus “Živica”.

“Slāvu dienas Kuldīgā” pasākumi notiks Jauniešu mājā (Jelgavas ielā 26) un dalība tajos būs bez maksas.

Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

Programma

14.00-15.30 Saruna par mīlestību, politiku un saliedētu sabiedrību

Tikšanās ar rakstnieci, Saeimas deputāti, romāna “Krieva āda” autori Daci Rukšāni

16.00-18.00 Virtuves studija slāvu gaumē

Katrīnas Spulenieces-Aišpures vadībā gatavosim gardus ēdienus slāvu gaumē

Vietu skaits ierobežots! Dalību jāpiesaka iepriekš pa telefonu 26460569.

16.00-17.30 Ekskursija pa multikulturālo Kuldīgu

Ekskursiju vadīs Ina Celitāne no Kurzemes kultūras mantojuma biedrības “Kūrava”

Tikšanās plkst. 16.00 Kuldīgas Jauniešu mājas pagalmā

18.00-20.00 Pikniks pie ugunskura

Ar priekšnesumu, pankūkām un medus dzērienu uzstāsies slāvu tautu kultūras biedrība “Živica” no Saldus.

 

Informāciju sagatavoja:

Maija Jankovska

“Kurzemes NVO centra” valdes locekle

maija@kurzemesnvo.lv

Tālr. 26516115