Radītas drosmīgas, neparastas un izglītojošas idejas festivāla aktivitātēm

Šī gada 28. martā Demokrātijas festivāla kopiena tikās pirmo reizi, lai paskatītos uz šī gada demokrātijas izaicinājumiem un radītu drosmīgas, neparastas un izglītojošas idejas festivāla pasākumiem.

Vienojošās izaicinājumu tēmas bija- iekļaušana, dažādā pieņemšana, medijpratība. Šīs tēmas ideju ģenerētāji apsprieda grupās un veidoja jaunus konceptus festivāla aktivitātēm.

Dažas no idejām bija šādas: saruna ar demokratalogu, personīgās pieredzes nonullēšana, dažādu simulāciju izdzīvošana, demokrātiskas dejas, medijpratības treniņi un vēl daudzu citu aktivitāšu idejas izskanēja un tika apspriestas gan klātienē, gan tiešsaistē.

Šajā vakarā kopiena arī apsprieda līdzšinējo festivālu aktivitātes. Katram bija iespēja izteikt vērtējumu un ieteikumus uzlabojumiem. Dalībnieki pie jau iecienītām aktivitātēm minēja Demokrātijas kafejnīcu, Foruma teātri, Lielo tautu staigāšanu, Eiropas ideju simpoziju un Demokrātijas diskotēku. Šīs aktivitātes ir jau iecienītas un liela daļa notiks arī šī gada festivālā.

Festivāla iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”, to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un “Europe Direct Kuldīga”.