Poļu kultūras festivāls Liepājā

Liepājas Poļu biedrība VANDA ar Polijas vēstniecības Rīgā atbalstu šā gada 12. novembrī organizē pasākumu “Poļu kultūras festivāls Liepājā”/”Festiwal Kultury Polskiej w Liepaji”.

Šis gads abām valstīm ir 105.jubilejas gads. Latvijai savas neatkarības izveidei un Polijai tās atjaunošanai pēc 123 gadu ilgas sadalīšanas. Abu tautu vēsturē smags laiks.

Pirms 35 gadiem Ita Kozakeviča viesojās Liepājā un aicināja poļus apzināties savu polisko identitāti un apvienoties biedrībās. Pēc gada arī izveidojās “Liepājas poļu kultūras biedrība”. Ir pagājis laiks un mainījušies nosaukumi, bet daudzi cilvēki ir biedrībā no pirmās dienas. Tagad biedrība saucas “Liepājas Poļu biedrība VANDA”, kas ir lielās Latvijas Poļu savienības sastāvā. Jau divdesmit gadus biedrībā darbojas dziesmu ansamblis “Bursztynki/Dzintari”. No pirmās tā izveides dienas vadītāja ir Ivonna Jadviga Šakale. Ansamblis Kurzemē ir vienīgais poļu kultūras glabātājs un popularizētājs savu iespēju robežās, jo pārsvarā visi ir seniori.

  • Poļu kultūras festivāls sākas svētdienas rītā plkst. 9:00 ar svēto Misi poļu valodā Jelgavas ielā 17, Liepājas sv.Dominika Romas katoļu baznīcā.
  • Pulksten 10:00 no Liepājas universitātes brauciens ar autobusu vēstures entuziasta Gunāra Silakaktiņa vadībā pa maršrutu “Poļu pēdas Liepājā”. Lūdzu pieteikties, zvanot 26544088.
  • Pēcpusdienā plkst. 15:00 LLBN Kamerzālē notiks koncerts “Polijas skaņu krāsas”/”Barwy Polskich dzwięków”. Tajā piedalīsies gandrīz visi Liepājas mazākumtautību biedrību kolektīvi un viesi no Saldus, kur katrs būs apguvuši kādu dziesmu poļu valodā, pianisti Sana Villeruša un Francis Gaiļus, kā arī jaunie talanti, solisti Beatrise Laipeniece vijole un Pēteris Caune vijole, koncertmeistare Līna Andrējeva, kas visi atskaņos poļu komponistu mūziku. Tiešām klausītājiem tiek piedāvāts ieklausīties dažādu veidu skaņu krāsās no mums tuvās Polijas.

Visi pasākumi ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja “Liepājas Poļu biedrības VANDA” vadītāja: Rita Rozentāle