NVO pārgājiens rosina turpmāko sadarbību

Maija beigās notika ne tikai svarīgā hokeja spēle, bet arī  NVO tīklošanās pārgājiens no Pāvilostas uz Miera Ostu, ko organizēja Līderu akadēmijas Liepājas/Dienvidkurzemes grupa.

Sākotnēji Pāvilostas Marinā interesantus faktus par jahtošanu un drošību uz ūdens mums pastāstīja kapteinis Ģirts Vagotiņš-Vagulis, un    kopā devāmies nelielā jūras izbraucienā. Daži tik tālu no sauszemes bija bija pirmo, bet, drošā kapteiņa uzraudzībā, bailes nomainīja sajūsma.

Pēc tam vadību pārņēma dabas entuziasts Helmuts no Domas Dabā un, aicinot izzināt apkārtējo vidi un ieraudzīt arī mežā neikdienišķas parādības, veda mūs pa piejūras meža takām un vietām. Vai zinājāt, ka posmā starp Pāvilostu un Saku ir skatāms priežu ābeļdārzs? Mēs tagad zinām. Noteikti iesakām ņemt Helmūtu līdzi savos pārgājienos dabā, tie kļūs daudz vērtīgāki un – pat jūsu ikdienišķajās takās viņš atradīs brīnumus, kas jūs pārsteigs.

Kad nonācām galā, protams, bija jāskatās hokejs un jāvāra dārzeņu zupa. Daļa no mums grieza sastāvdaļas dārzeņu zupai, tajā skaitā  pievienojot arī tās sastāvdaļas, ko atradām un salasījām mežā – gārsas, nātres, egļu zaļumus, avenes, ceļmallapas, skābenes, kadiķogas u.c., Tikmēr citi ar skaļām ovācijām tika pie bronzas medaļas.

Pa vidu visam, izspēlējām – mēmās etīdes, kurās katrai biedrībai jāparāda, kas viņi ir un kāda ir viņu darbība, bet pēc tam  plašāk jāpastāsta par savu organizāciju. Vislielāko atzinību par šo kopā pavadīto dienu saņēma jauniešu multimediju studija Frekvence, no Saldus. 

Viņiem pasniedzām jaunizveidoto NVO tīklā ceļojošo kausu, ko pasākumam gatavoja Kuršu Iniciatīvu Fonda aktīvisti keramikas darbnīcā “Māliņu Kleķerētava”.

Tā nu pasākums, kuru, sanākot kopā un apspriežot, gatavojām kā mūsu Līderu akadēmijas noslēguma darbu, ir noslēdzies. Mūsu iegūtās vērtības: sadarbība, saprašanās, izzināšana, resursu izvērtēšana, un viss ļoti demokrātiskā garā. Mēs esam kļuvuši par lielisku komandu, un mūsu sadarbība ar šo projektu nebeigsies – esam viens otru iepazinuši un turpināsim sadarbību.

Milzīgs paldies, par organizēšanu akadēmijas dalīniekiem: Elanai Albertai-Atei, Natālijai Graudužei, Martinam Muitniekam, Mārim Muitniekam,  Lindai Hartmanei, Daigai Kadeģei, Daumantam Vidiņam un Latvijas Republikas Kultūras ministrijai par  finansiālu atbalstu.

Nākošais pasākums gaidāms augustā, par to, noteikti, ziņosim un aicināsim pievienoties.

Autors: Daiga Kadeģe