Pasākuma laikā saziedoti 130 eiro ukraiņu bēgļu atbalstam

Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā Saldus Līderu akadēmijas dalībnieki organizēja pasākumu bērniem. Iniciatīva dzima vairāku faktoru ietekmē, jo dalībnieki gribēja  izmēģināt lektora Anša Bērziņa mācīto metodi – līdzekļu piesaiste ar loterijas palīdzību un ar loterijā savāktajiem ziedojumiem atbalstīt novadā mītošos Ukrainas kara bēgļus, iedzīvināt Saldus novada pašvaldības izveidoto iekškvartālu un par godu šai dienai izveidot pasākumu bērniem. 

Pasākumā Kristīne Austere bērniem ierādīja, cik aizraujoša nodarbe ir KLUU pavedienu zīmēšana. Ar stāstiem par bērnības grāmatām piedalījās pašvaldības vadītājs Māris Zusts, tekstilmāksliniece Baiba Rītere, stacijas Airītes saimnieks Pēteris Stumburs. Savukārt bērnu studija Kukaiņi  sagādāja muzikālus priekšnesumus.

Loterijas balvas sagādāja Druvas un Saldus vidusskolas skolēni, kuri ziedoja grāmatas, bet Līderu akadēmijas dalībnieki- konservējumus, pašu darinātus rokdarbus. Viss tika sasaiņots un loterijai sagatavotas aptuveni 150 balvas. Bija patīkami redzēt, ar kādu azartu pasākuma apmeklētāji piedalījās loterijā. Ar viņu atbalstu tika savākti 130 eiro, kurus brīvprātīgā Janina Joldžu izmantos palīdzības nodrošināšanai Saldus novadā dzīvojošiem bēgļiem.

Līderu akadēmijas Saldus grupā bija aktīvi un atraktīvi dalībnieki, kuri saviem spēkiem nodrošināja gan pasākuma vadīšanu, gan apskaņošanu. “Tas bija gana liels izaicinājums – pilsētas centrā sarīkot publisku pasākumu. Pēc tā bijām noguruši, tomēr izlēmām, ka Starptautiskās Bērnu aizsardzības dienas pasākuma rīkošana kļūs par mūsu grupas tradīciju. Iespējams, tā mainīs formu un vietu, bet turpināsies!” tā pēc pasākuma norises pastāstīja viena no pasākuma organizatorēm Līga Šaule.

Pasākums notika ar Latvijas Republikas Kultūras ministrija finansiālu atbalstu.