“NVO elpināšanas pasākums” uzlādē jaunu iniciatīvu tapšanai

Sestdien, 24. februārī, Remtes pilī uz “NVO elpināšanas pasākumu” bija ieradušies aptuveni 60 jaudīgi Saldus novada iedzīvotāji – NVO pārstāvji un citi interesenti.
Šis bija Saldus novada pašvaldība NVO kapacitātes celšanas pasākums, kura ideja bija gan ar vieglumu dot iespēju iemācīties ko jaunu, gan satikties, kopā ģenerēt idejas, gan saturiski pavadīt laiku tiem, kuri ikdienā sabiedrības labā dara vairāk, kā tiem prasa amatu apraksti.
Ar iniciatīvu pie Saldus novada domes komisijas darbam ar nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem nāca Līderu akadēmijas Saldus grupa, kas bija ieguvusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija finansējumu kādam ar pilsonisko aktivitāti saistītam pasākumam.

Šī pasākuma tapšana ir lielisks piemērs tam, ka mums visiem ir jāsadarbojas – katram ar savu resursu un iespējām. Ja kopā sanāk tie, kuriem ir ne tikai idejas, bet arī vēlme darīt, tad pavisam viegli var tapt kaut kas tik jaudīgs, kā šis pasākums.
Pasākumā katrs tā dalībnieks varēja iedvesmoties un izglītoties par tādām tēmām kā “Emocionālā inteliģence”, “Radošā domāšana”, “Cilvēka tipiem un to īpašībām”. Lieliska iespēja izkāpt no komforta zonas, pārvarēt bailes, kaunu un neziņu, bija no sirds bungojot kopā ar profesionāliem bungu pratējiem.

Bija sagatavotas arī uzdevumu kastes komandām, kurās atraktīvā veidā atradās jautājumi un uzdevumi par Saldus novada NVO un dažādi interesanti fakti. Paralēli atraktīvajām darbībām iegūti jauni kontakti, resursu datu bāze, idejas un, galvenais, iedvesma dalībniekiem, jo šādu cilvēku uzlāde ar dubultu jaudu atgriežas jaunās iniciatīvās novadam.

Pasākums notika ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Saldus novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Saldus novada pašvaldības komisijas darbam ar sabiedriskajām organizācijām priekšsēdētāja Ilze Tomanoviča-Barone