Notikušas apmācības jaunajām Kurzemes NVO projektu rakstīšanā un piešķirti finansējums 2 projektu īstenošanai!
No 27. – 29.jūnijam Virkas muižā notika apmācības Kurzemes biedrību un nodibinājumu pārstāvjiem, kuri ir iesācēji NVO sektorā vai kuriem nav nekādas vai ir neliela projektu rakstīšanas pieredze. Apmācības notika ar LR Kultūras ministrijas atbalstu Kurzemes pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai un tās vadīja Kurzemes NVO atbalsta centra direktore Inese Siliņa.
Apmācību process tika organizēts tā, lai dalībnieki gan gūtu izpratni par to, kāpēc vispār tiek organizēti projektu konkursi un no kurienes nāk projektu nauda, gan arī tā, lai dalībnieki varētu iejusties vērtētāju un finansētāju lomās, tādējādi iegūstot personīgu pieredzi un izpratni par projektu vērtēšanas procesu.
Kad gūta pamatizpratne par projektu finansējumu un būtību, dalībnieki detalizēti tika apmācīti biežāk sastopamo projektu veidlapu lauku aizpildē. Lai izpratne būtu pēc iespējas personīgāka, apmācību laikā dalībniekiem bija jāizstrādā reālu projektu pieteikumi divās jomās – “Pilsoniskās sabiedrības stiprināšana” un “Starpkultūru komunikācija”. Katrā jomā labākais projekta pieteikums saņēma finansējumu 500EUR apjomā projekta īstenošanai.
Kopumā apmācību laikā dalībnieki izstrādāja 11 projektu idejas pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru komunikācijas jomās. Finansējumu projektu īstenošanai saņēma:
- Pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā finansējumu 500 EUR apjomā saņēma biedrība “Kolkas zvejnieki” projekta “KOLKAS ZVEJNIEKA DĒLS” īstenošanai. Projekta mērķis: Veicināt piekrastes zvejniecības procesa popularizēšanu, motivējot pagasta skolēnus un jauniešus iesaistīties zvejas procesā un pēc kopīgi padarītā izstrādāt bukletu, par iegūtām emocijām virtuāli informējot apkārtējos un veicinot Kolkas vārda izskanēšanu.
- Starpkultūru dialoga jomā finansējumu 500 EUR apjomā saņēma Nīkrāces pamatskolas jauniešu biedrība “BITES” projekta “BŪSIM KOPĀ!” īstenošanai. Projekta mērķis: iepazīstināt un saliedēt vismaz 15 Skrundas novada cittautu kopienu ģimenes, izglītojot sabiedrību par dažādu kopienu kultūrām Latvijā un veicinot šo kopienu integrēšanos sabiedrībā.
Foto no apamācībām: https://www.flickr.com/photos/kurzemesnvo/sets/72157654821154598
Ieskats apmācību dalībnieku atsauksmēs par mācībām:
- Mani sauc Vilnis, un es pārstāvu biedrību “Teen Challenge Latvija”. Mums līdz šim nav bijusi pieredze projektu rakstīšanā un realizēšanā, savukārt no citām organizācijām saņemtās atsauksmes mūsu gadījumā nebija iedrošinošas. Tomēr nolēmām, ka pacentīsimies uzzināt ko vairāk par šo jautājumu.
Paldies Kurzemes NVO atbalsta centram par sniegto iespēju trīs dienu garumā būt projektu rakstīšanas darbnīcā. Tas bija piepildīts laiks, kurā varējām uzzināt daudz mums noderīgas informācijas ne tikai par projektu rakstīšanu, bet arī par finansēšanas kārtību mūsu valstī u.c. Es domāju, ka mēs visi, kas bijām NVO pārstāvji, tikām ļoti iedrošināti. Pasniegšanas stils un programma bija perfekti izplānota atbilstoši atvēlētajam laikam. Vienkārši gribas turpināt sadarboties jo atbalsts mums tiešām ir vajadzīgs.
Vilnis, biedrība “Teen Challenge Latvija” -
Ļoti intenīvs pasākums un noderīgs, arī tiem, kam ir nojausma par projektiem. Man personīgi – saprast savas vājās puses, saprast komandas atbalsta svarīgumu (viens nevar objektīvi iznest projektu, man pietrūka mana komanda pozitīvam rezultātam – uzvarai “konkursā”) un ļoooti svarīgi – saprast kopējo NVO līderu noskaņojumu, ideju virzienu, aktualitāti. Kā zinām, līderi nosaka domas virzienu un tīri ” biznesīgi” – izprotot konkurentus var radīt labākas un inovatīvākas idejas, no otras puses – saprast vai neej pilnīgi citā virzienā, t.i. vai savā domā neesi viens un būtībā arī risināmā problēma ir tikai tava personīgā. Protams – visām NVO ir kopīgs tas “dullums”, kāpēc vispār darbojamies, bet konkursā mēs kļūstam konkurenti. Protams, būtu bijis izcili, ja apmācībās būtu spējuši vienoties vienai kopīgai projekta idejai, bet pieļauju, ka mēs kā mazās/ jaunās biedrības un to līderi, vēl neesam izauguši līdz filantropijas līmenim. Vispirms domājam katrs par sevi.
Diāna Dzelzkalēja, biedrība “VIRBI” - Piedaloties Kurzemes reģiona NVO atbalsta centra rīkotajās apmācībās, ieguvu jaunu un vērtīgu pieredzi:
* par valdības politiku un nostāju NVO darbības atbalstam;
* par aktuāliem un būtiskiem noteikumiem, kurus jāievēro darbojoties ar projektiem;
* par detalizētu projekta pieteikumu izstrādi un noformēšanu;
* par NVO atbalsta biedrībām un partnerībām Latvijā un reģionā.
Ir iegūta vērtīga pieredzes apmaiņa, dažādu aktuālu jautājumu apspriešana, kontaktu veidošana. Fantastiska, toleranta un zinoša lektore un apmācību kursa vadītāja Inese Siliņa. Liels paldies par iespēju iegūt tik īsā laikā ļoti daudz informācijas un zināšanu.
Svetlana Rudzīte, Nīkrāces pamatskolas jauniešu biedrība “BITES” - Liels paldies Kurzemes NVO atbalsta centram un Kultūras ministrijai par iespēju piedalīties tik noderīgā seminarā! Guvu ļoti daudz pieredzes, zināsanu un atbalsta! Ļoti svarīi ir arī tas ,kas pasniedz informāciju un kā! Inesīt,liels paldies Tev par ieguldīto darbu šaja saminārā! Cerams, ka būs biežāk šādas noderīgas apmācības.
Novēlu daudz spēka un dzirksteles Kurzemes NVO atbalsta centra komandai un mums – brīnuma nūjiņām:)
Kristīne Juberte, Kuldīgas 2.vidusskolas “Esi savējais!” atbalsta biedrība