Noslēgušās uzņēmējdarbības iepazīšanas apmācības “NO IDEJAS LĪDZ REALIZĀCIJAI”

DSC 0070 mNoslēgušās Kurzemes NVO atbalsta centra organizētās uzņēmējdarbības iepazīšanas apmācības jauniešiem Talsos “No idejas līdz realizācijai”, kurās piedalījās 18 dalībnieki no 17-34 gadu vecumam!

Izsludinot apmācības, tika pieņemts, ka vislielākā interese būs 18-25 gadus veciem jauniešiem, kuri vēlētos saprast, ar ko vēlas saistīt savu karjeru, taču realitātē vislielākā interese bija tieši 25-30 gadus veciem jauniešiem. Kā atzīst viena no dalībniecēm Dace Zērne, šīs apmācības ir lietderīgas cilvēkiem, kuri jau ir guvuši savu dzīves pieredzi, izmēģinājuši dažādas darbības jomas un ir sapratuši, ka vēlas strādāt pie savu ideju īstenošanas.

Apmācības notika četras sestdienas un to laikā ar dalībniekiem strādāja četri dažādu jomu profesionāļi-lektori, palīdzot saprast, kas tad īsti ir uzņēmējdarbība un vai iecerētais varētu izdoties. Apmācību noslēgumā dalībnieku sajūtas bija dažādas – kāds atzīst, ka uzņēmējdarbība tomēr nav viņa joma, bet kāds tieši otrādi – guvis vēl lielāku motivāciju sākt savas idejas īstenošanu/attīstību, taču vēl kāds cits jutās vīlies, ka finansu atbalsta mehānismi tomēr nav tik draudzīgi jaunajam uzņēmējam, kā bija cerēts.

Grupai kopīgi vienojoties, tika secināts, ka viena no vērtīgākajām atziņām un gūtajām pieredzēm ir prasme dažreiz atkāpties soli atpakaļ no savas ieceres, lai uz to paskatītos no cita skatu punkta un gala rezultātā ļaut idejai mainīties, lai gala produkts/pakalpojums kļūtu tikai labāks!

Uzņēmējdarbībs iepazīšanas apmācības Talsu novada jauniešiem varēja notikt pateicoties Kurzemes NVO atbalsta centra īstenotajam projektam “Es esmu, es varu”, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, kā arī Talsu novada pašvaldība! | www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |www.talsi.lv

DAP Talsi logo