Norisināsies atpūtas pasākums “ma-DARA”

19. un 20. augustā Ziemupes jūrmalā, Dienvidkurzemes novadā ar vadmotīvu “Mežs” norisināsies divpadsmitais atpūtas pasākums “ma-DARA”. 19. augusta programmā plānoti gan koncerti, gan izzinošas satikšanās, zināšanu un prasmju mītava, aktīva līdzdarbošanās un mierpilna saplūšana ar dabu. Savukārt, 20. augustā pl.11.00 – “Brokastis ar Eihi” un Cēsu mazais teātris ar Kristas Burānes izrādi “Dullais”.

Programma plānota plaša, 4 lietas, kas noteikti ir jāpiedzīvo:

Pirmkārt, 19. augustā pulksten 12.30 kopā ar senvēstures entuziastiem Maiju un Uģi Osteļiem, pašiem līdzarbojoties, izcept savu maizes karašiņu Eināra Dumpja būvētajā senajā krāsnī (vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš pieteikties).

Otrkārt, iegādāties ko jaunu vai gardu Mītavas tirdziņā. Mītavā – vietā, kur mijas prasmes, zināšanas un lietas – sastapsiet tādus meistarus kā kokamatnieku Kārli Ziediņu, vienīgos tāšu meistarus Latvijā Madaru un Kasparus Zvirbuļus (BirchBirds), Brocēnu lietišķās tautas mākslas meistares no studijas “Madaras”, rotkali Hariju Jaunzemi, flautu gatavotāju Āri Godiņu (Āra flautas), poļu ģimenes uzņēmumu “Czerwone Korale”, kas jau vairāk kā 30 gadus nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu un pārstrādi, dabas krāsu veidotāju Aigaru Kokinu, kā arī citus praktisku un skaistu lietu darinātājus. Kā arī norisināsies Vairas Kārkliņas grāmatas “Savvaļas augu virtuve. Otrā grāmatas” prezentācija, būs iespēja degustēt meža labumus – priežu, sūnu, skuju un lazdu našķus.

Treškārt, piedzīvot “ma-DARAS” saulrietu. Tradicionāli notiks dalībnieku sadziedāšanās jūras krastā, bet īpašais notikums – didžeridū (Roberts Vidzidskis) un šamaniskās balss (Santa Samāra Grīniņa) dzīvā improvizācija saulrietā.

Ceturtais, noskatīties Cēsu mazā teātra izrādi “Dullais” jūras krastā. 20. augustā pulksten 12.00, pie labvēlīgiem laikapstākļiem pašā jūras krastā, Cēsu mazais teātris ar Kristas Burānes izrādi “Dullais”. K. Burānes “Dullais” ir pēc Sudraba Edžus “Dullais Dauka” motīviem. Izrādē būs stāsts par zinātkāro Dullo un aktieru atmiņas par to, kā tas ir būt pusaudzim pieaugušo pasaulē. Izrādes režisors – Mārtiņš Eihe. Aktieri – Anna Nele Āboliņa, Liena Šmukste, Emīls Krūmiņš un Ģirts Rāviņš. Izrādes garums 1h. Ieeja ir bez maksas, bet tās laikā būs iespējams noziedot, lai būtu iespējams arī nākamajā gadā atvest kādu no Mārtiņa Eihes izrādēm uz Ziemupi.

Programmā gan neliela pastaiga pa mežu kopā ar meža biotopu eksperti Sandru Ikaunieci, gan joga jūras krastā, gan muzikālie viesi, gan dzeja, gan iespēja ieaust savu pavedienu un pēc tam izsolē iegādāties īpašo ma-DARAs Meža lakatu, gan radoša un praktiska darbošanās, izstādes un kopīgas patiesības meklēšana par mežsaimniecību un tās ietekmi. Ieskaties pasākuma programmā un atrodi sev interesējošo.

Vairāk informācijas – www.facebook.com/pasakumsmadara.

Informāciju sagatavoja:

Daina Vanaga, Daiga Kadeģe

Biedrība “Ziemupīte”