Nometne jauniešiem “DEMOS. Uztrenē demokrātiju!”

Vēl ir divas vietas uz “DEMOS. Uztrenē demokrātiju!”. Iepazīsties ar informāciju un steidz pieteikties!

Rudens brīvlaikā (no 25. Līdz 29. oktobrim) organizējam nometni “DEMOS. Uztrenē demokrātiju!”, kas domāta 9.-12. klašu skolēniem. Nometne dos iespēju jauniešiem labāk izprast demokrātiju un tās sniegtās iespējas, attīstīt dažādas noderīgas prasmes dzīvei demokrātijā (jeb uztrenēt savus demokrātijas muskuļus), satikt un iepazīt jaunus draugus un domubiedrus, kā arī kopīgi saplānot un noorganizēt kādu demokrātisku pasākumu.

Dzīve demokrātijā dod lielu brīvību un plašas iespējas, taču ir jāprot tās izmantot. Tāpēc piedāvājam jauniešiem iespēju rudens brīvlaiku pavadīt nometnē, kurā ar dažādu interaktīvu, neformālu nodarbību palīdzību ļausim jauniešiem nonākt pie lielākas izpratnes par pašu demokrātiju (kā tā darbojas, kādi no tās ir ieguvumi, ar kādām problēmām tā saskartas u.c.) un trenēt demokrātijai nepieciešamas prasmes (aizstāvēt savu viedokli un intereses, diskutēt, sadarboties, pašorganizēties u.c.).

Katru dienu sāksim ar demokrātijas rīta rosmi, dienas pirmo daļu veltīsim nodarbībām, savukārt, pēcpusdienas būs veltītas tam, lai jaunieši paši varētu izplānot un noorganizēt kādu ar demokrātiju saistītu pasākumu nometnes noslēgumā (jo vislielāko prieku un gandarījumu var gūt, ja mācamies darot). Vakaros – kopīgas aktivitātes, lai labāk viens otru iepazītu un – ko var zināt – varbūt veidotos draudzības, kas turpināsies arī ilgi pēc nometnes beigām.

Ar jauniešiem darbosies un demokrātiju trenēs Jānis Silavs – “Iespējamā misijas” absolvents, Mārupes Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājs.

Nometne notiks Īvandes muižā, kur arī nakšņosim, ēdīsim un atpūtīsimies.

Dalība nometnē ir bez maksas (tajā skaitā nakšņošana un ēdināšana).

Par nokļūšanu uz nometni un no nometnes jāparūpējas pašiem (jauniešu vecākiem vai aizbildņiem). Ierašanās nometnē paredzēta otrdien, 25. oktobrī no pl.18 līdz 19. Došanās prom – sestdien, 29. oktobrī no pl.12 līdz 13.

Pieteikšanās anketu atrodama ŠEIT: https://forms.gle/1a95CDXgYe15Tcvd8

Vietu skaits ierobežots (20 dalībnieki), tāpēc aicinām pasteigties, lai nenokavētu.

Saziņai: Maija Jankovska (maija@kurzemesnvo.lv; +371 2651116; www.kurzemesnvo.lv)

Nometni organizē biedrība “Kurzemes NVO centrs”.

Finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un “Europe Direct Kuldīga”