Mazbānīša stacijas “Valdemārpils” svētki

Apvienojoties aktīvajiem vietējiem un apkaimes iedzīvotājiem, 31. maijā, Stacijas ielā 6 pirmo reizi tiks svinēti mazbānīša stacijas “Valdemārpils” svētki.
Valdgales–Rojas šaursliežu dzelzceļa staciju Stacijas ielā 6 atklāja 1930. gadā, un tā darbojās līdz pat sešdesmito gadu sākumam. Kravas vilciens pamatā pārvadāja kokmateriālus, piegādāja arī laikrakstus un preces veikaliem.
Pasākuma programma: 
  • 18.00 oficiāla atklāšana ar stāstiem un bērnības atmiņām par stacijas vēsturi dalīsies Aira Saleniece, Igurds Baņķis, Laine Štokmane un Herbets Jansons;
  • 18.00 – 20.00 kopā ar amatierteātra “Pļavas” aktieriem tiks uzburta senatnīgā stacijas atmosfēra, kur, sagaidot vai pavadot vilcienu, vienmēr ir bijusi liela rosība;
  • 18.30 ar īpašu koncertu uzstāsies vietējā muzikālā apvienība “ZUM”, kas apvienojušies speciāli uz šiem svētkiem;
  • 19.00 velo brauciens pirmsskolas vecuma bērniem;
  •  20.00 – 23.00 par lustīgu mūziku un īstu zaļumballes atmosfēru parūpēsies pūtēji no Ugāles.

Pasākuma laikā saimnieces svētku galdā cels pīrāgus, plātsmaizes un laimīgās pankūciņas un parūpēsies, lai visi apmeklētāji varētu izbaudīt īstus vēdera priekus.

Ikviens, kurš var lepoties ar savu arodu, rokdarbiem, audzēto, pīto, šūto vai veidoto, ir aicināts piedalīties tirdziņā “Kādam lieks – citam prieks” (Valdemārpils un apkaimes iedzīvotāji aicināti pieteikties līdz 26.maijam sazinoties ar Airu: 29 241 530).
Ar saviem ražojumiem tirdziņā piedalīsie Valdemārpils mazpulcēni un vāks ziedojumus Talsu suņu patvērsmei “Ausma”.
Pie stacijas ēkas darbosies Lailas Ditmanes improvizēta foto studija “Tiekamies mazbānīša stacijā”.
Būs radošās darbnīcas un spēles bērniem un no plkst. 19.00 visi mazie pirmsskolas riteņbraucēji aicināti piedalīties lustīgā velo braucienā ar līdzsvara un pedāļu riteņiem. Dalībnieki aicināti ģērbties koši, krāsaini vai savu iemīļoto varoņu tērpos- žiperīgākie un oriģinālāk tērptie tiks apbalvoti (dalībniekus pieteikšana līdz 30.maijam sazinoties ar Lieni: 26 602 812).
Pasākums ir Līderu akadēmijas Valdemārpils grupas realizētā iniciatīva.
Pasākuma īstenošanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Informāciju sagatavoja Valdemārpils Līderu akadēmijas koordinatore Liene Fridriksone.