Mācībām Demokrātijas akadēmijā pieteicās vairāk kā 300 iedzīvotāji

Mācībām Demokrātijas akadēmijā bija pieteikušies vairāk kā 300 potenciālie dalībnieki. Atlases rezultātā ir izvēlēti 200 dalībnieki, kuri ir ieguvuši iespēju piedalīties mācībās un jau drīz sāks pilnveidot savas personiskās un profesionālās kompetences, mācīsies līdzdarboties un varēs iedvesmoties no reāliem pieredzes stāstiem, viedokļu līderiem un savas jomas profesionāļiem.

Dalībnieki tika izvēlēti nodrošinot proporcionalitāti starp mērķa grupām – valsts institūciju un pašvaldību, nevalstisko organizāciju, aktīvo iedzīvotāju un vietējo līderu pārstāvjiem, kā arī, veidojot pārklājumu no visiem Latvijas reģioniem.

Kurzemes novadu Demokrātijas akadēmijā pārstāvēs 40 dalībnieki. Tika saņemti 56 pieteikumi no visām Kurzemes pašvaldībām, bet lielākā aktivitāte bija no Saldus novada (15 pieteikumi), Kuldīgas novada (12 pieteikumi), Tukuma novada un Liepājas (no katra pa 10) iedzīvotājiem.

Attēlā redzams pieteikumu procentuālais sadalījums starp novadiem. Lielāko aktivitāti izrādīja Latgales un Vidzemes novadi.

Jau 30. janvārī Rīgas pilī notiks Demokrātijas akadēmijas atklāšanas pasākums un pirmā mācību nodarbība “Demokrātija un pilsoniskā sabiedrība Latvijā un Eiropā” kopā ar spēcīgām un iedvesmojošām personībām.

Visi, kuriem ir interese par Demokrātijas akadēmijas saturu, taču nebūs bijusi iespēja piedalīties klātienes mācībās, aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai Demokrātijas akadēmijas Facebook kontam. Šobrīd norit darbs pie e-mācību kursa izveides, kas būs pieejams ikvienam interesentam bez maksas jau šī gada pirmajā pusē.

Sekojiet līdzi aktualitātēm Demokrātijas akadēmijas Facebook lapā ŠEIT!

Vairāk par Demokrātijas akadēmiju informatīvajā materiālā ŠEIT!

Demokrātijas akadēmijas veidošanā un īstenošanā apvienojušies gan publiskā sektora pārstāvji, gan virkne nevalstisko organizāciju Latvijā. To īsteno biedrība “Latvijas lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru.

Informāciju sagatavoja: Inga Koleča – Latvijas Lauku forums,

Maija Jankovska un Kristīne Jonova – Kurzemes NVO centrs.