2014: Liepājas un Tukuma poļu II Draudzības dienas’

Biedrības ‘’Liepājas poļu sieviešu klubs ”Vanda’’ projekts ‘’Liepājas un Tukuma poļu II Draudzības dienas’’ tika realizēts no 2014.gada 23.augusta līdz 2014. gada 24.augustam, Liepājā.

vanda 1Projekta mērķis: veicināt Liepājā un Tukuma novadā dzīvojošo poļu izcelsmes iedzīvotāju pilsoniskās līdzdalības un sadarbības attīstības aktivitātes mazākumtautību nevalstisko organizāciju darbā, attīstot kopīgu sadarbību, kultūru mijiedarbību un stiprinot draudzīgās attiecības.

Interesanti fakti par projektu:
-projekts norisinājās 2 dienas
-projektā piedalījās 12 dalībnieki no Tukuma
-projektā kopā piedalījās 52 dalībnieki
-tika apskatīti 12 Liepājas vēsturiskie objekti

Projekta galvenā aktivitāte: ‘’Liepājas un Tukuma poļu II Draudzības dienas’’ divu dienu garumā.

vanda 2Pirmās dienas ietvaros projekta dalībnieki apmeklēja Svētās Trīsvienības katedrāles torni, apskatīja Karostas objektus. Apmeklēja arī A.Ņevska pareizticīgo katedrāli, Vindserfinga pludmali, Ziemeļu molu, fortus un baterejas, kā arī Beberliņu atpūtas vietu.  Kā neplānots, bet izdevies bijis LBN apmeklējums, kur bija apskatāma gladiolu izstāde, ko paspilgtinājusi pastaiga pa Kūrmājas prospektu un mazākumtautību koncerta apmeklējums. Pirmās dienas vakara izskaņā norisinājās sadraudzības vakars, kurā satikās divās dažādās pilsētās dzīvojošie poļu tautības cilvēki. Pēc pasākuma katrs dalībnieks saņēma Liepājas pilsētas suvenīru.

vanda 3Otrās projekta aktivitātes dienas ietvaros projekta dalībnieki apmeklēja Liepājas poļu grāmatu krātuvi, kuras laikā dalībnieki arī savā īpašumā ieguva grāmatas, kuras varēja paturēt. Pēc grāmatas krātuves apskates dalībnieki devās brīnišķīgā braucienā ar kuģīti un apskatīja Liepājas pilsētu no jūras skata punkta. Dienas laikā tika apmeklēta Katoļu katedrāle. Dienas noskaņā dalībnieki dalījās pārdomās par iespējamu turpmāku sadarbību, kas tiktu īstenota ar kopīgu svētku svinēšanu un kopīgiem koncertiem.

Organizatori vēsta, ka projekta dalībniekus īpaši iepriecinājušas Liepājas poļu grāmatu krātuvē iegūtās grāmatas, gan daiļliteratūras, gan valodas apguves grāmatas, kā arī īpaši saviļņojošs un nozīmīgs bijis Katoļu katedrāles apmeklējums. Sadraudzības vakars, kurš gan norisinājies pirmās dienas noskaņā bijis, kā milzīgs mīlestības un sadraudzības kopums, ko vienojusi dziesma un kopīgas atmiņas par Baltijas ceļu.

Projekta publikācijas pieejamas arī:
– irliepaja.lv ŠEIT 
– liepaja.lv ŠEIT
– laikrakstā „Kurzemes Vārds” 05.09.14
– polonia.lv ŠEIT

Biedrības ”Liepajas poļu sieviešu kluba ”Vanda” projekts ”Liepājas un Tukuma poļu II Draudzības dienas” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo