Liels pulks svinētāju pulcējās mazbānīša stacijas “Valdemārpils” svētkos

31. maijā nosvinēti mazbānīša stacijas “Valdemārpils” svētki! Šī bija noslēdzošā Līderu akadēmijas realizētā iniciatīva, kas tapa ar Valdemārpils grupas kopīgu darbu.

Par pasākumu Valdemārpils grupas koordinatore Liene Fridrihsone: “Atklāšanas laikā bija ieradušies ļoti daudzi interesenti un visi soli, līdzpaņemtie krēsli bija pilni. Pasākums vienoja ne tikai vietējos un apkārtnes iedzīvotājus, vairāki apmeklētāji bija ieradušies no Liepājas,Ventspls,Valmieras, kuriem reiz bijusi kāda saistība ar bānīti senajos laikos. Tika iedoti vēsturiski matreāli,pat bildes no bērnības ar bānīti speciāli paņemtas līdzi.

Valdgales–Rojas šaursliežu dzelzceļa staciju Stacijas ielā 6 atklāja 1930. gadā, un tā darbojās līdz pat sešdesmito gadu sākumam. Kravas vilciens pamatā pārvadāja kokmateriālus, piegādāja arī laikrakstus un preces veikaliem.

Vislielākie paldies no gados vecākiem cilvēkiem,vietējiem, jo viņiem atausa atmiņā jaunības dienas. Un zaļumballe ar pūtējiem,meijām bija punktiņš uz “i”.

Paši mazākie,pirmsskolas vecuma bērni arī bija īpaši sagatavojušies ar dipdapiem un velosipēdiem,ierodoties pasaku un supervaroņu tēlos. Kopā pieteicās 14 braucēji. Bērni par dalību saņēma našķus, kas viņus ļoti priecēja.

Pasākuma laikā varēja ieklausīties stacijas vēsturiskajos faktos, klausīties muzikālos priekšnesumus, iegādāties vietējo ražotāju gardumus, labumus, stādus, ziedus un skaistuma lietiņas.

Visus,kuri bija pielikuši roku pasākuma īstenošanā, cienājām ar skābeņu zupu.”

Pasākuma īstenošanu atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Informāciju sagatavoja Valdemārpils Līderu akadēmijas koordinatore Liene Fridriksone.