Līderu akadēmijas dalībnieki jau plāno iniciatīvu realizēšanu

Pagājušais gads noslēdzās ar vērienīgiem pasākumiem un viens no tiem bija Līderu akadēmijas izlaidums.

2023. gadā Līderu akadēmija, pateicoties Vācijas vēstniecības un Kultūras ministrijas atbalstam, notika trešo reizi. Līderu akadēmija ir īpaša ar to, ka viena mācību programma notiek dažādās vietās- Saldū, Skrundā, Tukumā, Valdemārpilī, Ventspilī un Liepājā.

Līderu akadēmijas dalībnieki smēlās idejas un iedvesmu kopā ar neformālās izglītības mācību vadītāju Staņislavu Babinu, Ziemupes kopienas veidotājām Dainu Vanagu un Daigu Kadeģi no biedrības “Ziemupīte”, “Eiropas kustība Latvijā” ģenerālsekretāri Lieni Valdmani, “Kurzemes NVO centra” un “Līderu akadēmijas” vadītāju Maiju Jankovsku, supervizori, mentori un izglītības eksperti Ingu Pāvulu.

Priecē, ka dalībnieki augstu novērējuši Līderu akadēmiju- vidējais vērtējums 8,2. Dalībnieku lienākie ieguvumi ir zināšanas, jauni kontakti un iedvesma.

Par tradīciju kļuvis akadēmijas izlaidums, kas ir sumināšanas un iniciatīvu prezentēšanas pasākums, ko papildina spēles un tīklošanās. Dalībnieki iepazīstināja ar savas grupas iniciatīvu un izspēlēja Eiropas vērtību aliasu, ko bija sagatavojusi pārstāve no Europ Direct Kuldīga. Apliecinājumus par piedalīšanos akadēmijā saņēma 114 dalībnieki.

Šajā Līderu akadēmijā īpaša uzmanība tika veltīta grupas veidošanai, savstarpējai saliedētībai un kopīgas iniciatīvas izstrādāšanai. Satiekot dalībniekus izlaidumā, bija jūtama vienotība un draudzība, kas ir labs pamats iniciatīvas īstenošanai.

Iniciatīvas tiks īstenotas jau sākot ar februāri, pirmā- Saldū.

 

Fotogrāfijās Saldus grupa mācību laikā.

Saldus grupa kopā ar pašvaldību organizēs pasākumu, kurā pulcinās visu 3 Līderu akadēmijas absolventus un novada nevalstiskās organizācijas. Plānots izglītojošs un sadarbību veicinošs pasākums Remtes muižā, kura laikā tiks stiprināts dialogs ar pašvaldību, radošā domāšana un saliedēšanās.

 Pavasarī, Lielās talkas laikā, kopā nāks Tukumnieki.

 

Fotogrāfijās Tukuma grupa mācību laikā.

Tukuma dalībnieki veiks “Tukku Magi” apkārtnes sakārtošanu un uzkopšanu. Šī vieta ir kļuvusi par radošo cilvēku kopā nāksānas vietu un platformu izpausties ikvienam Tukuma iedzīvotājam.

Pašā vasaras sākumā iniciatīva īstenosies Valdemārpilī- “Bānīša stacijas stāsti”.

 

Fotogrāfijās Valdemārpils grupa mācību laikā.

Plānots brauciens gida pavadībā, kura laikā varēs iepazīt bānīša stacijas stāstus. Senajās stacijās būs ne tikai stāsti, bet arī dziesmoti un teatrāli pārsteigumi, kas noslēgsies ar zaļumballi Valdemārpils stacijā.

Apkārtnes un cilvēku iepazīšana notiks arī Skrundā, kur paredzēts pārgājiens ar dažādu apskates objektus iepazīšanu, piedalīšanos aktivitātēs katrā no apskates punktie.

 

Fotogrāfijās Skrundas grupa mācību laikā.

Siltais laiks būs piemērots, lai sanāktu kopā “Smieklu festivālā”, ko rīkos Liepājas dalībnieki.

Fotogrāfijās Liepājas grupa mācību laikā.

 

Pasākums notiks Bārtā un pulcēs gan lielus, gan mazus, lai izsmietos un veicinātu labbūtību. Festivāla mērķis būs caur dažādām aktivitātēm stāstīt par laba noskaņojuma atslēgām, kā arī praktiski piedzīvot, izmēģināt prakses, kas var noderēt ikdienas labsajūtai.

Ventspils dalībnieki iniciatīvu realizēs visa gada garumā.

Fotogrāfijās Ventspils grupa mācību laikā.

Dalībnieki akadēmijas laikā atklāja, ka katram ir zināšanas, ar ko būtu vērtīgi dalīties. Tāpēc tiks organizētas tikšanās ar iedzīvotājiem, kuru laikā dalībnieki dalīsies ar praktiskiem ieteikumiem un stāstiem, kas var noderēt ikdienai, uzņēmējdarbībai, iedvesmai uzsākt kaut ko jaunu.

Kurzemes NVO centrs turpinās sekot līdzi iniciatīvu īstenošanai un informēs par iespējām apmeklēt pasākumus katrā no vietām.

Pasākumu īstenošanu atbalsta Vācijas vēstniecība un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.