Kurzemes seniori apguva medijpratību

Šī gada februārī un martā Kurzemē notika piecas medijpratības darbnīcas “Saproti informāciju” un kopumā tajās piedalījās vairāk nekā 100 seniori.

Jāteic medijpratības temats nav no vieglajiem, bet auditorija katrā vietā bija atsaucīga, atvērta un labprāt diskutēja par to, kā ikdienā tiek galā ar dezinformāciju un krāpniecību.

Pateicoties radītajai mācību programmai un prezentācijām, senioriem šis temats tika atklāts ar piemēriem, vienkāršā valodā skaidrotām definīcijām, attēliem un video. Kā arī dalībniekiem bija iespēja pašiem iejusties satura veidotāju lomā, analizēt jau esošus avīžu rakstus, izvērtēt savas medijpratības prasmes, diskutēt par mākslīgā intelekta radīto saturu, stāstīt par savu pieredzi, saskaroties ar dažādiem krāpniecības veidiem telefonsarunās, sarakstēs un sociālajos tīklos.

Visu grupu dalībnieki atzina, ka padomi, kā atšķirt un kā rīkoties krāpniecības gadījumos, bija ļoti vērtīgi. Ne mazums diskusiju un labu piemēru skanēja, runājot par loģikas kļūdām un dezinformācijas taktikām.

Kurzemes medijpratības darbnīcas notika Liepājā, Grobiņā, Kuldīgā un Aizputē. Līdzīgas nodarbības notiek visos Latvijas novados un to īstenošana notiek ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.