Kurzemes NVO centrs un tā biedri iesaistās kampaņā “Par Cilvēcību”

Šī gada 3. oktobrī biedrība “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS), sadarbībā ar virkni sadarbības partneru visā Latvijā uzsāk kampaņu par migrāciju “Par Cilvēcību”. Kampaņa ilgst no 3. līdz 18. oktobrim. Kampaņas ietvarā notiks 42 pasākumi visā Latvijā – dokumentālās filmas demonstrēšana, diskusijas, tematiskās darbnīcas, tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem.

Kampaņa aicina pievērst uzmanību migrācijas un cilvēcības aspektiem, sekmējot sabiedrības padziļinātu izpratni par globālo migrāciju caur lokālo, vēsturisko un personīgi pieredzēto.

Arī Kurzemes NVO centrs un tā biedri iesaistās kampaņā par migrāciju “Par Cilvēcību”. 

Liepājas Poļu biedrība VANDA organizē pasākumu šā gada 15. oktobrī plkst. 17:00 Klaipēdas ielā 96a (ieeja zālē no jūras puses). Gatavojoties diskusijai Liepājas Poļu biedrības VANDA vadītāja Rita Rozentāle norāda, ka migrācijai ir daudz šķautņu, un, paskatoties dziļāk, iespējams saprast, ka gandrīz ikviens no mums kādā savas dzīves posmā ir bijis migrants.

Biedrība “Allnature” 11. oktobrī devās uz Sabiles pamatskolu un kopā ar 7.-8. klašu skolēniem skatījās filmu “Falling forward” par puisi, kurš devies bēgļa gaitās un no Sīrijas nonācis Norvēģijā, kur cenšas iekļauties un dzīvot tālāk. Pēc filmas notika saruna ar jauniešiem par cilvēcības un migrācijas jautājumiem.

Kurzemes NVO centra valdes locekle Elīna Immere 7. oktobrī viesojās Kuldīgas Centra vidusskolā un 11.-12. klašu skolēniem rādīja filmu “Falling forward”, un pēc tās noskatīšanās diskutēja ar jauniešiem par cilvēcības un migrācijas jautājumiem.

 

LAPAS kampaņa ir daļa no Eiropas projekta “Momentuzņēmumi no robežām”, kuru vada Lampedūzas un Linosas pašvaldība (Itālija). Projekta ietvaros oktobra sākumā ar līdzīgām lokālām kampaņām nāks klajā 19 pierobežas pašvaldības un 37 asociācijas un pilsoniskās sabiedrības organizācijas no visām 28 Eiropas valstīm.

Kampaņas ietvarā visi sadarbības partneri vienojušies atbalstīt arī jauno petīciju, kuras mērķis ir lūgt ES iestādēm Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu – saite uz petīciju latviešu valodā šeit – https://you.wemove.eu/campaigns/eiropas-atminu-un-laipnibas-dienu.

Kāpēc 3. oktobris ir centrālā pasākumu diena gan Latvijā, gan citās valstīs?

3. oktobris iezīmē sesto gadadienu notikumam, ko atceras kā vienu no nopietnākajām Vidusjūras migrantu masu bojāejas gadījumiem: kuģis ar vairāk nekā 500 cilvēkiem uz klāja noslīka tikai dažus simtus jūdžu no Lampedūzas krastiem. Dzīvību zaudēja 368 migranti (tostarp bērni, sievietes un vīrieši), 155 cilvēki tika izglābti.

Lasi vairāk: www.lapas.lv, www.snapshotsfromtheborders.eu