Kurzemes NVO atbalsta cents – draudzīgs atbalsts palīdz!

IMG 4055Sākoties jaunam gadam vēlamies kopīgi atskatīties uz padarīto 2013. gadā un atgādināt par iespēju pie mums, Talsos, Kr.Valdemāra ielā 17a, saņemt bezmaksas konsultācijas biedrību dibināšanas un vadīšanas jautājumos, kā arī piedalīties dažādos bezmaksas semināros un iesaistīties citās mūsu organizētajās aktīvitātēs!

Aizvadītajā gadā mūsu organizācijai bijuši divi ļoti nozīmīgi notikumi – vispirms gada pirmajā pusē, lai paplašinātu savu darbības teritoriju, no Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centra kļuvām par visas Kurzemes NVO atbalsta centru un šobrīd apvienojam 36 dažādas NVO. Savukārt vasaras vidū ieguvām finansējumu savas darbības nodrošinājumam līdz 2015. gadam!

Pusgadu esam spraigi strādājuši, un nu varam ar lepnumu secināt, ka sešu mēnešu laikā mūsu aktivitātēs piedalījušās 570 personas no 19 Kurzemes novadiem! Taču mēs paši esam devušies izbraukuma vizītēs uz 6 dažādiem Kurzemes novadiem, īstenojot 18 dažādus seminārus/diskusijas. Šajā laikā arī pie mums braukuši ciemiņi pieredzes apmaiņā – uzņēmām NVO delegācijas no Valmieras novada NVO un Latvijas Kvalitātes asociācijas, kā arī paši organizējām Ziemeļkurzemes pašpārvalžu jauniešu pieredzes ekskursiju uz Ministru Kabinetu, Eiropas Savienības māju un Rīgas jauniešu centru „Kaņieris”. Lai par Kurzemes NVO atbalsta centra darbību un iespējām uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku, tagad esam arī facebook.com/kurzemesnvo.

Mūsu mājas lapā www.kurzemesnvo.lv turpinam ievietot jaunumus par mūsu darbību un aktuālajiem projektu konkursiem un citām aktualitātēm NVO sektoram, kā arī vidēji 2 reizes mēnesī sagatavojam un izplatam e- ziņu lapas ar svarīgāko ziņu apkopojumu.

2013.gada otrajā pusē esam veikuši arī apjomīgu darbu, lai izpētītu Kurzemes reģiona pašvaldību un nevalstisko organizāciju (NVO) pašreizējās sadarbības prakses, gala rezultātā noskaidrojot NVO draudzīgāko pašvaldību Kurzemē 2013. gadā – Kuldīgas novadu. Gūtā pieredze un aptaujas metodika detalizētā aprakstā tuvākajās dienās tiks publiskota visiem interesentiem. Pērn aizsākām arī darbu, lai uzlabotu NVO attīstības vidi tieši Talsu novadā – aizsākām diskusiju ar Talsu novada pašvaldību par priekšlikumiem, kā uzlabot NVO sektora attīstību Talsos – par nepieciešamību Talsos organizēt projektu konkursu NVO, sakārtot līdzfinansējuma piešķiršanas nolikumu. Aprunāšanās ir viena lieta, katrai pusei ir sava pieredze un argumenti. Šorīd, šo priekšlikumu tālākai virzībai, nepieciešams uzsākt korektu juridisko ceļu – sagatavot iesniegumu pašvaldībai, kas arī ir šobrīd viena no NVO centra tuvāko darbu prioritātēm. Iespējams, nākamgad, varēsim jau teikt, ka nu arī Talsu novadā NVO ir pieejams projektu konkursa finansējums, līdzīgi, kā tas bijis pirms novada izveides.

Un, protams, pērn mums palika 15 gadi un pašā gada nogalē atzīmējām savu dzimšanas dienu ar tiešām sirsnīgu NVO centra atbalstītāju kopā sanākšanu!

Arī 2014. gadā centīsimies noturēt uzņemto tempu un turpināt iesākto! Un, ja Tev vai Tavam draugam, kaimiņam, kolēģim vai paziņam ir nepieciešams draudzīgs atbalsts savām iecerēm, kaut tikai lai aprunātos – droši iesaki sazināties ar mums – Kurzemes NVO atbalsta centru!

 

 

Informācija sagatavota projekta „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē Talsu novada pašvaldība. www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

DAP Talsi logo