Arī Kurzemnieki iepazīst valsts pārvaldes darbu!

DSC 0144Kurzemes NVO atbalsta centrs, 2015. gada 15. maijā organizēja ekskursiju uz Rīgu, lai aktīvākos Kurzemes NVO pārstāvjus iepazīstinātu ar Ministru kabinetu, paviesotos slavenajā un noslēpumainajā Stūra mājā, kā arī apskatītu Rīgu no Pēterbaznīcas torņa.

Ekskrusijā devās 37 NVO pārstāvji no biedrības ”Integro” Aizputē, biedrības ”Dižavots” Turlavā, ka arī no ‘Saldus pilsētas pensionāru biedrības’.

Līdz šim Kurzemes NVO atbalsta centrs bija organizējis šāda veida ekskursijas tikai jauniešiem no dažādām Kurzemes skolām, tad radās doma, kādeļ gan neiepazīstināt ar to, kā darbojas mūsu Valsts valdība arī pieaugušo auditoriju.

Sākotji biedrību pārstāvji lielā dalībnieku skaita dēļ tika sadalīti divās grupiņas, no kurām vienu pavadīja Kurzemes NVO atbalsta centra direktore Inese Siliņa, savukārt otru – projektu koordinatore Linda Maslobojeva.

Viena no grupiņām sākotnēji apmeklēja Ministru kabinetu, bet otra- Stūra māju. Ministru kabinetā, ekskursijas laikā biedriem tika izrādītas dažādas Ministru kabineta telpas, tādas kā Zaļā zāle, Preses telpa, pieņemšanas zāle, kā arī bija iespēja apskatīt divus dāvanu skapjus. Tika dota iespēja nofotografēties Ministru prezidentes goda krēslā, ko vairāki ekskursijas dalībnieki arī izmantoja.

DSC 0165

DSC 0168

Tālāk grupiņas mainījās vietām un apmeklēja ”Stūra māju”. Stūra mājā biedriem bija iespēja dzirdēt atmiņu stāstus par čekas kambaros notiekošo, kā tika organizēts viss spīdzināšanas process, kā cilvēki tur nokļuva, kas ar viņiem tika darīts, kad viņi jau tur atradās, kā pagāja viņu dienas. Protams, lielāko iespaidu uz biedriem atstāja telpas, kuras katram uzdzina šermuļus un nepatīkamas sajūtas, vien tikai atrodoties telpās. Kā viena kundzīte no Saldus pensionāru biedrības sacīja: ”Cik daudzu cilvēku nopūtu ir šajās sienās”. Ekskursija, ēka, telpas, atmosfera, stāsti un kopējās sajūtas lika aizdomāties ik vienam, un jaunākajiem ekskursijas dalībniekiem šie stāsti šķita, kā no pasaku grāmatām ņemti un tieši viņiem bija visgrūtāk iedomāties, ka tas, ko stāsta gids, tik tiešām pirms daudziem gadiem šajās telpās ir noticis.

11268981 1002239893119515 1328977882 n

11273688 1002239913119513 539445062 n


Pēc ekskursijām uz Ministru kabinetu un Stūra māju ekskursijas dalībnieki devās uz Pēterbaznīcu, kur ikvienam tika dota iespēja uzbraukt Pēterbaznīcas tornī un apskatīt Rīgu no torņa skata punkta. Daudzi ekskursijas dalībnieki nekad nebija apmeklējuši Pēterbaznīcu un bija patiesi priecīgi par šo iespēju. Papildus tam, baznīcā jau bija sākušies koncerta mēģinājumi gaidāmajai Muzeja naktij, kas vienlaikus deva iespēja baudīt kultūru, fonā skanot mūzikai.

Ekskursijas noslēgumā, tās dalībnieki atzina, ka tā bijusi interesanta un noderīga, īpaši ekskursijas seniori atzina, ka vairākiem no viņiem Stūra māja uzjundījusi atmiņas, citam interesantas un aizraujošas, citam ne īpaši patīkamas, bet bijis interesanti uzzināt, cik daudz gidiem un pētniekiem izdevies atklāt pēdējo gadu laikā, jo ne par velti saka, ka čekas laiks Latvijā bijis lieliem un neizskaidrojamiem noslēpumiem tīts. Ministru kabinets aizrāvis ar savu burvību un devis iespēju kaut nedaudz pietuvoties valdībai un izprast, kā notiek tas ikdienas darbs, savukārt Pēterbaznīcas apmeklējums bijis kā saldais ēdiens ekskursijas nobeigamā.


Ekskursija tika o
rganizēts organizēta projekta „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. |www.sif.lv|www.eeagrants.lv |www.eeagrants.org|

sif-kras-eez