Kuldīgas jauniešu biedrība spridzina jau piekto gadu

Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrība “Sprādziens” tika dibināta pirms pieciem gadiem un tās darbība ir bijusi veiksmīga neskatoties uz pandēmiju: “Laikā pēc kovida jaunieši nav vairs ar tādu degsmi kā iepriekš. Bet mēs motivējam darīt, jo ir skaidrs, ka kaut kas ir jādara- kurš cits to darīs, ja ne mēs?” stāsta biedrības valdes loceklis Adrians Dravnieks.

Kā vienu no ievērojamākajiem sasniegumiem Adrians atzīmē saimniekošanu vecajā tirgus angārā Piltenes ielā 25a. Šīs vietas iedzīvināšanā jaunieši ieguldījuši laiku un spēku, un nu vieta izskatās pievilcīgāka, tajā var notikt dažādi pasākumi: “2023. gads jau bija otrais, kad angārā notika pašu jauniešu organizēti pasākumi- koncerti, teātra izrādes. Jaunieši brīvprātīgi iesaistās pasākumu organizēšanā un tādā veidā apgūs dažādas praktiskas iemaņas, gūst vērtīgu pieredzi. Šī vieta dod iespēju ne tikai izklaidēties un atpūsties, bet arī īstenot savas iniciatīvas– ir jauniešu grupas, kas izrāda interesi darboties.”

“Sprādziena” publicitātes foto

Biedrība organizē un piedāvā jauniešiem dažādas mācības par projektu rakstīšanu, brīvprātīgo darbu, pilsonisko līdzdalību, u.c. Tāpat līdz šim īstenoti vairāki projekti, kas vērsti uz jauniešu iesaisti un izglītošanu un kas vērsti uz teritorijas labiekārtošanu pie ēkas Piltenes ielā 25a.