Krišjāņa Valdemāra ielas svētki priecēja pilsētas iedzīvotājus un viesus

15.aprīļa vakarā Valdemārpilī notika Krišjāņa Valdemāra ielas svētki, ko apmeklēja aptuveni 350 apmeklētāji.

Tie bija ieradušies no tuviem un tāliem pagastiem, un novadiem, lai iepazītos ar ielas vēsturi visas tās garumā.

Pasākuma veidošanā tika iesaistīti gandrīz visi ielas iedzīvotāji, kuri bija parūpējušies par rotājumiem ielas garumā. Varēja sastapt arī pašu Krišjāni Valdemāru ar kundzi Luizī. Šāda tikšanās radīja īpašu atmosfēru un sajūtu par ceļojumu atpakaļ laikā.

Iedzīvotāji tirgojās ar našķiem, medu un adījumiem. Darbojās jūrnieku stila kafejnīca, Andele mandele un varēja izmēģināt gobelēna aušanu, ar teātra izrādi un dejām uzstājās skolas un bērnudārza bērni. Paralēli izklaidēm tika gādāts par veselību- apmeklētājiem bija iespēja izmērīt spiedienu un veikt nelielas asins analīzes, kā arī mācīties sniegt pirmo palīdzību. Bērnu laukumā notika aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Iedzīvotāji bija sagatavojuši dažādas izstādes un apskates objektus. Varēja apskatīt  K. Valdemāra stādīto liepu, austu darbu izstādi, hokejista Uvja Balgas karjerā iegūtos tērpus un Daiņa Kārkluvalka foto izstādi, kurā bija redzama ielas vēsture.

Vakara noslēgumā apmeklētāji tika cienāti ar ugunskura zupu un svētku torti, kuru rotāja skaitlis 106, jo tik gadu ir pagājis, kopš Valdemārpilij ir piešķirts pilsētas statuss.

Iestājoties tumsai, svētku svinētājus priecēja izgaismotais Priežu kalniņa mežs.

Pasākums aizritēja lieliskā atmosfērā, apmeklētāji bija apmierināti.

Visi iesaistītie tika sumināti, jo īpaši svētku galvenie radītāji: Anda Dzene, Aira Saleniece, Inguna Sproģe un Liene Fridrihsone.

Pasākums ir Līderu akadēmijas Valdemārpils grupas realizētā iniciatīva.

Pasākums atbalstīts ar Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.