Jaunieši Lietuvā iegūst jaunus draugus un idejas sadarbībai

Vīzija par Jauniešu māju Talsos, ērmriteņu darbnīca un dažādi iespējami kopīgi projekti. Tās ir tikai dažas no idejām, ko jaunieši minēja kā lielākos ieguvumus no biedrības “Kurzemes NVO atbalsta centrs” organizētā pieredzes apmaiņas brauciena pa Latviju un Lietuvu, kurā devās no 17. līdz 19. aprīlim.  

pub

Pieredzes apmaiņas brauciena pirmajā dienā jaunieši apciemoja Ventspils jauniešu domi, kur jaunieši nupat no pašvaldības ieguvuši divstāvu ēku Jauniešu mājas izveidei pilsētas centrā.  Pāvilostas biedrībā “No idejas līdz attīstībai” jaunieši stāstīja par aktivitātēm un demonstrēja veidotos video un sapņu ķērājus.

Liepājā jaunieši apmeklēja programmas “Jauniešu garantija” pasākumu Liepājas jauniešu mājā, kurā notika diskusija par jauniešu nodarbinātības iespējām, dažādas organizācijas  aicināja piedalīties radošajās darbnīcas  un akustisko koncertu sniedza Miks Dukurs. Liepājā viesojāmies arī biedrībā “Radi Vidi Pats”, kurā organizē dažādus nacionālus un starptautiskus projektus un veido ērmriteņus – oriģinālus divriteņus, kas izgatavoti no vecu velosipēdu detaļām un metāla atgriezumiem.  

Sestdien, 18. aprīlī, jaunieši tikās ar jauniešiem no teātra organizācijas “M” Palangā, kur jaunieši gan stāstīja par paveikto, gan izrādīja nozīmīgākās Palangas vietas. Visvairāk atmiņā palicis ļoti garš baneris Palangas galvenajā ielā, kurā apskatāmas dažādas jauniešu organizācijas un viņu aktivitātes. Kulautuvā ,nelielā pilsētiņā netālu no Kauņas, viesojāmies organizācijā “WE”, kurā jaunieši pārliecinājās, ka arī mazās vietās un nelielās organizācijās dzīvo jaunieši ar lieliem sapņiem, un radās ideja par kopīgu projektu, kurā izpētīt kopīgo un atšķirīgo latviešu un lietuviešu valodās. Kauņā jaunieši iepazinās ar Kauņas jauniešu organizāciju apvienības” Apskritasis stalas” darbību, kā arī tikās ar divām jauniešu organizācijām Prieņos. Prieņos no 2014. gada darbojas jauniešu organizācija “Prienai”, kura stāstīja par talkām un labdarības akcijām, ko jau paspējuši veikt gada laikā. Savukārt “Prienu Jaunimas” stāstīja par aktivitātēm, ko vietējā restorānā un izrādīja skaistu pilsētuBirštona , kur ražo minerālūdeni “Vytautas”.

Savukārt svētdien jaunieši apciemoja nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu studiju “BaMbuss”, kurā notiek dažādi radošie klubi, apmācības, karjeras konsultācijas, tikšanās ar profesiju pārstāvjiem, radošās darbnīcas un katru mēnesi tiek īstenota kāda jaunieša veidota iniciatīva. Pirms došanās mājup, viesojāmies radošās apvienības “TREPES” brīvprātības mājā, kurā darbojas arī stendeniece Veronika Bernāne. Brīvprātības māja ir unikāla ar to, ka jaunieši iesaistās dažādos labdarības projektos, piemēram regulāri dodas uz suņu patversmēm un pansionātiem, kā arī aktivitātēs iesaista jauniešus no trešajām pasaules valstīm.

Jaunieši pēc pieredzes brauciena atzina, ka pieredzes brauciens devis iespēju redzēt kā darbojas citas organizācijas, gūt iedvesmu  un uzdrošināties darīt.  Lai kas notiktu ir vajadzīgs viens aktīvs jaunietis, kurš spēj aizraut līdzi citus. Kāpēc, lai tas nebūtu tu?

 

Pieredzes brauciens tiek organizētas projekta „Es esmu, es varu” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, kā arī Talsu novada pašvaldība | www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |www.talsi.lv

sif-kras-eez