Izsludināts projektu konkurss sociālās politikas eksperimentēšanai
ES programmas “Progress” ietvaros izsludināts projektu konkurss “Call for Proposals for Social Policy Experimentations” (sociālās politikas eksperimentēšanas projekti) ar mērķi uzlabot sociālās politikas kvalitāti un efektivitāti, kā arī veicināt politikas piemērošanu jaunajām sociālām vajadzībām un sabiedrības izaicinājumiem.
Projektu konkurss paredz sniegt finansiālu atbalstu dalībvalstīm, kas uzsāk sociālās politikas reformas, veicinot sociālo eksperimentēšanu un inovācijas sociālā politikā, lai izmēģinātu plānotās izmaiņas pirms ieviešanas plašākā mērogā. Pieteikšanās līdz 15. februārim.
Nosacījumi, lai projekti atbilstu konkursam:
- ir politikas intervence, lai rastu inovatīvus risinājumus sociālo problēmu risināšanā;
- ņemot vērā, ka nav skaidra ietekme, eksperimenti tiek ieviesti nelielā mērogā;
- tiek īstenoti ar nosacījumu, ka būs nodrošināta iespēja izmērīt to ietekmi;
- tos varētu ieviest plašākā mērogā, ja pierādītos, ka rezultāti ir pārliecinoši.
Projektu konkurss piedāvā attīstīt sociālās eksperimentēšanas projektus šādos virzienos:
- Potenciālās politikas intervences izstrāde identificētām sociālām problēmām: nepieciešams mērķa grupas, risināmo sociālo problēmu (vajadzību) un paredzēto pasākumu precīzs apraksts. Būtu precīzi jānodefinē arī no politikas intervences sagaidāmais efekts gan noteiktajos termiņos, gan pierādījumos. Jāņem vērā, kāds ir politikas ieviešanas konteksts, vai attiecībā uz stratēģiskiem politikas mērķiem piedāvātie risinājumi ir iespējami, pieņemami, svarīgi un savlaicīgi, kā arī jāņem vērā politikas veidotāju operacionālā, stratēģiskā un finansiālā kapacitāte.
- Novērtēšanas metodes izstrāde: Novērtēšanas protokolam jābūt noteiktam no projekta uzsākšanas brīža, lai nonāktu pie kopīgiem secinājumiem par izmēģinātā politikas pasākuma izplatīšanas, pamatojoties uz novērtēto efektu.
Projektu konkursā pieņemamās tēmas:
- Jauniešu aktivitātes, novēršot un risinot jauniešu bezdarba un iekļaušanas problēmas, īpaši tiem jauniešiem, kas sastopas ar vairākiem šķēršļiem integrēties darba tirgū (piem., jaunieši, kas dzīvo lauku rajonos, attālos rajonos, trūcīgie pilsētnieki), saskaņā ar Jaunatnes iespēju iniciatīvu.
- Bērnu aprūpes pakalpojumu kvalitātes nodrošināšana, kas prasa visaptverošu pieeju, ņemot vērā galvenos pakalpojumus bērna labklājības uzlabošanai, iekļaujot pieejamību, personāla kompetences un kvalitātes garantiju mehānismus, kā arī citus aspektus (dzimumu līdztiesība, nabadzība, sieviešu dalība darba tirgū, dzimstības rādītāji, cilvēka potenciāla attīstība).
- Aktīvās un veselīgas novecošanas veicināšana, paredzot starpsektoru aktivitātes ar mērķi uzlabot veselību un dzīves kvalitāti, atbalstīt veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu sistēmas ilgtspēju, nodrošināt cienīgus darba apstākļus un ilgāku darba dzīvi, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu un neatkarīgu dzīvi visiem iedzīvotājiem, īpaši fokusējoties uz vecāka gadagājuma iedzīvotājiem.
Definējot projekta tēmu, var atsaukties uz dalībvalstīm adresētajām specifiskajām rekomendācijām 2012/2013.gadam.
Projektu konkursā var pieteikties valsts un pašvaldību iestādes nacionālā, reģionālā vai vietējā līmenī un to sadarbības partneri: sociālie partneri, sociālo pakalpojumu sniedzēji, pilsoniskās sabiedrības organizācijas u.c. iesaistītās puses (projektā jāiekļauj partneri no vismaz 2 citām ES programmas dalībvalstīm).
ES kopējais indikatīvi pieejamais finansējums konkursam ir 4 200 000 EUR. Minimālais granta apmērs – 700 000 EUR, maksimālais – 1 000 000 EUR.
No kopējā konkursa finansējuma 1 000 000 EUR tiks piešķirts projektiem, kas paredz jauniešu aktivitātes. Maksimālais ES finansējums ne vairāk kā 80% no kopējām projekta attiecināmām izmaksām. Pieteicēji nodrošina 20% līdzfinansējumu.
Projekta ieviešanas ilgums – 24 līdz 36 mēneši.
Projekta īstenošana jāuzsāk pēc granta līguma parakstīšanas (6 mēnešu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas).
Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 15. februārim:
- elektroniski, aizpildot on-line pieteikuma formu “SWIM” sistēmā internetā
- izdrukātu un parakstītu pieteikumu (1 oriģināls) ar pavaddokumentiem uz šādu adresi:
European Commission
DG EMPL D/4
Call for proposals VP/2012/007
B-1049 Bruxelles
Belgium
Informācija par sociālās politikas eksperimentiem ir pieejama Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta interneta vietnēs šeit un šeit.
Minētā informācija iekļauj metodiskās vadlīnijas sociālajai eksperimentēšanai un dalībvalstu īstenoto sociālās eksperimentēšanas projektu piemērus.
Detalizētāks konkursa nolikums pieejams šeit.
Projektu pieteikuma forma, Finanšu rokasgrāmata un cita veida informācija par projektu konkursu pieejama oficiālajā ES programmas Progress mājas lapā šeit.
Jautājumus var sūtīt uz oficiālo e-pastu: EMPL-VP-2012-007@ec.europa.eu
Kontaktpersona Latvijā:
Elita Aleksandrovska
Labklājības ministrijas
ES struktūrfondu departamenta vecākā referente
Adrese: Skolas iela 28, Rīga, Latvija, LV-1331
Tālr. 67021565
e-pasta adrese: Elita.Aleksandrovska@lm.gov.lv