Izsludināta pieteikšanās “Spēka avots” nometnēm

Cilvēkiem, kuri saņēmuši diagnozi “ļaundabīgs audzējs”, ir iespēja pieteikties kādai no divām „Spēka avota” nometnēm jūlijā. Tās ir onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnes, kas palīdzēs esošajiem un bijušajiem slimniekiem rast sevī spēku, atsākt normālu dzīves ritmu un nostiprināt pārliecību, ka dzīve turpinās.

Nometnes notiks 1.- 6. jūlijā un 22.- 27. jūlijā, viesu namā „Bille”, Amatas novadā, Drabešu pagastā.

Pieteikšanās nometnei arī internetā, aizpildot anketu šeit.

 

Šobrīd Eiropas Savienības dalībvalstīs aizvien vairāk uzsvars tiek likts uz psihosociālās rehabilitācijas nepieciešamību onkoloģiskās aprūpes procesā gan ārstēšanas, gan pēc akūtās ārstēšanas laikā, kad cilvēks paliek viens ar savām bailēm un neziņu, kā tālāk dzīvot, tādēļ biedrība „Dzīvības koks” jau ceturto gadu par saziedotiem līdzekļiem nodrošina vasaras nometnes, kur piecu dienu intensīvā rehabilitācijas programmā, ir iespējams saņemt atbildes uz daudziem jautājumiem, kā arī satikt cilvēkus, kuri paši gājuši cauri līdzīgām sajūtām. Nometnēs paredzēti lekciju kursi, mākslas terapijas, darbs grupās, speciālistu konsultācijas, uztura mācība, aktīva dzīvesveida nodarbības un citi pasākumi.

„Diagnoze – ļaundabīgais audzējs – ir liels pārdzīvojums pašam pacientam un viņa tuviniekiem. Ārstēšanās ir fiziski un emocionāli smaga, grūti ir atgriezties sociālajā dzīvē – tāpēc rehabilitācijai ir milzīga nozīme. Ja jums rados, draugos vai kaimiņos ir cilvēks, kam šī informācija varētu noderēt, nododiet šo ziņu viņam. Arī ģimenes ārstus aicinām rehabilitācijas nometnes ieteikt saviem onkoloģiskajiem pacientiem,” stāsta onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” valdes locekle Daina Mezīte.

Pavisam rehabilitācijas kursu jau saņēmuši gandrīz 200 cilvēki no visas Latvijas. Lai pieteiktos kādai no šīs vasaras „Spēka avots” nometnēm, ir jāuzraksta motivācijas vēstule, kurā jāpaskaidro, kāpēc vēlaties piedalīties nometnē, kā arī nedaudz jāpastāsta par savu līdzšinējo pieredzi un jāatklāj, ko vēlētos tajā iegūt un ko varētu iemācīt citiem. Pieteikumu iespējams iesniegt gan elektroniski šeit, gan sūtot pa pastu, adresējot to „Dzīvības kokam” Melnsila iela 13-1, Rīga, LV-1046. Pieteikumus var iesniegt arī e-pastā dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv.

Vairāk informācijas var uzzināt, zvanot pa tālruni 67625339 vai rakstot uz e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv.