Ielūdzam uz “Demokrātijas kafejnīcu” un “Slāvu dienu Kuldīgā”

Augustā “Kurzemes NVO centrs” (KNVOC) gaidīs ciemos Kuldīgā – 8. augustā uz nu jau otro “Demokrātijas kafejnīcu”, savukārt 22. augustā uz “Slāvu dienu Kuldīgā”. Tā būs lieliska iespēja neformālā atmosfērā pavadīt brīvo laiku, iesaistoties saturīgās sarunās, satiekot interesantus cilvēkus un vēl daudzos citos veidos padarot Kuldīgas apmeklējumu neaizmirstamu.

“Demokrātijas kafejnīca” ir KVNOC valdes locekles Maijas Jankovskas un viņas vīra, filozofa Ģirta Jankovska izlolots pasākums ar mērķi radīt brīvu telpu sarunām, kurā satikties savstarpēji nepazīstamiem cilvēkiem, lai runātu par sabiedrībā aktuālām tēmām. Mēdz teikt, ka mēs visi dzīvojam savos informācijas burbuļos, kuros katrā dominē kāds noteikts viedoklis. Atrasties tikai starp savējiem, līdzīgi domājošajiem ir ērti, taču arī bīstami. Lai sabiedrība varētu dzīvot savstarpējā saskaņā ir svarīgi apzināties to, cik mēs esam dažādi un spēt savstarpēji cieņpilni sarunāties – tieši to vēlamies panākt ar “Demokrātijas kafejnīcu”.

Tāpat kā pagājušajā gadā pasākums notiks “Baltās mājas” dārzā, kur vecu koku paēna tiks radīta improvizēta kafejnīca, servēta Kuldīgā grauzdēta kafija un par aizraujošām sarunām rūpēsies mūsu īpašie viesi – katram kafejnīcas galdiņam būs kāds “saimnieks” (dažādu radošo profesiju pārstāvji, politiķi, sabiedriskie aktīvisti u.c.), kuru uzdevums būs rosināt sarunas, taču tajās līdzdarbosies ikviens apmeklētājs. To, kas būs šī gada īpašie viesi, mēs pirms pasākuma neatklāsim – lai saglabājas intriga. Katrā ziņā apsolam, ka būs interesanti!

Pasākums notiks 8. augustā Kuldīgā, Kaļķu ielā 3. Sākums plkst. 17, ierašanās no plkst. 16.30

 

Arī “Slāvu diena Kuldīgā” veidota ar līdzīgu mērķi – sabiedrībā veicināt savstarpēju sapratni, taču šajā gadījumā tēma ir specifiskāka – t.i. starpkultūru dialoga veicināšana. Lai gan laika gaitā situācija ir ievērojami uzlabojusies, mūsu smagās vēstures dēļ attiecības starp latviešiem un krievvalodīgajiem joprojām ir sarežģītas. Viens no centrālajiem “Slāvu dienas” pasākumiem būs saruna ar rakstnieci un Saeimas deputāti Daci Rukšāni par viņas grāmatu “Krieva āda”, taču šis romāns, kurā spilgti attēlotas pēckara laika latviešu un krievu attiecības, būs tikai viena no tēmām un kalpos par atspēriena punktu, lai sarunu tālāk virzītu par mūsdienās aktuālām tēmām – mīlestību, politiku un saliedētu sabiedrību. Apzināmies, ka šī saruna varētu būt smaga, taču rūpēsimies, lai “Slāvu dienā” netrūktu arī prieka gan acīm, gan vēderam, gan arī sirdij. Vēl šajā dienā tiks piedāvāta ekskursija par vēsturiski multikulturālo Kuldīgu biedrības “Kūrava” vadītājas Inas Celitānes vadībām, Katrīna Spuleniece-Aišpure ar palīgiem vadīs Kuldīgā iecienīto “Virtuves studiju”, kurā būs iespēja pašiem apmeklētājiem piedalīties gardu ēdienu tapšanā (šoreiz, protams, slāvu virtuves noskaņās), savukārt pasākuma noslēgumā tiksimies piknikā pie ugunskura, kurā par lielisku atmosfēru gādās slāvu tautu kultūras biedrība no Saldus “Živica”.

Precīzi “Slāvu dienas” pasākumu laiki un vietas vēl tiks precizētas, taču tā noteikti notiks Kuldīgā 22. augustā. Brīdinām, ka dalībai “Virtuves studijā” iepriekš noteikti būs jāpiesakās, jo vietu skaits būs ierobežots.

Rezervējiet datumus un tiekamies Kuldīgā!